امروز : جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰

استاندار گیلان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شد

پس از گذشت حدود هشت ماه از فوت مرحوم نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سرانجام "مصطفی سالاری"، از میان گزینه‌های متفاوتی که نامشان در دو ماه اخیر به گوش می‌رسید؛ با حکم محمد شریعتمداری، وزیر رفاه به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی منصوب شد.
استاندار گیلان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شد
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۹:۰۵ |
کد خبر : ۷۹۴۸ |
اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سازمان تامین اجتماعی از بدو تاسیس (سال ۱۳۲۹) تا کنون ۳۴ مدیرعامل و سرپرست را به خود دیده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی مرحوم محمد زاوش با مدرک مهندسی معدن اولین مدیر عامل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شد؛ این سازمان در ۴۰ سال گذشته ۱۵ مدیرعامل را تجربه کرده است.

به این ترتیب مصطفی سالاری شانزدهمین مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی است که پس از فوت مرحوم نوربخش در آبان ماه سال ۹۷ و سرپرستی چند ماهه انوشیروان محسنی بندپی و محمدحسن زدا، حکم مدیر عاملی خود را پس از تصویب هیئت امنای سازمان، از محمد شریعتمداری، وزیر رفاه دریافت کرد.

مصطفی سالاری، متولد ۱۳۵۵ و زاده بوشهر است. وی از مهر ماه ۹۶ استاندار گیلان شد و تا کنون در این سمت بود.

سالاری را به عنوان جوان‌ترین استاندار دولت تدبیر و امید می‌شناسند. وی پیش از این و طی سال‌های ۹۲ تا ۹۶ استاندار بوشهر بود و عضو کمیته بازنگری قراردادهای نفتی ایران (۱۳۹۲-۱۳۹۵)؛ رئیس پژوهشکده حقوق، محیط‌زیست و توسعه پایدار مؤسسه مطالعات وزارت نفت (مرداد ۹۱ تا آذر ۹۲)؛ عضو هیئت رئیسه شورای پژوهشی مؤسسه مطالعات نفت (مرداد ۹۱ تا آذر ۹۲)؛ قائم‌مقام مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (۱۳۸۴-۱۳۸۸)؛ عضو هیئت‌مدیره سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (۱۳۸۵-۱۳۸۷)؛ مدیر منطقه پارس ۲(پ ارس جنوبی) با حفظ سمت قائم‌مقامی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه (۱۳۸۴-۱۳۸۶)؛ مدیر منطقه پارس شمالی با حفظ سمت قائم‌مقامی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه (۱۳۸۶-۱۳۸۸)؛ رئیس امور ثبتی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (۱۳۸۰-۱۳۸۲)؛ رئیس امور حقوقی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (۱۳۸۲-۱۳۸۴)؛ نماینده تام‌الاختیار سازمان مذکور در کلیه مراجع قضایی و شبه قضایی کشور (۱۳۸۱-۱۳۸۵) در کارنامه کاری او دیده می‌شود.

وی دارای مدرک دکتری حقوق عمومی، دانشکده حقوق دانشگاه تهران (رساله در مرحله نهایی با موضوع قراردادهای نفتی)؛ فارغ‌التحصیل دوره دکتری مدیریت اجرایی با گرایش قراردادهای نفت و گاز از دانشگاه بوردو فرانسه؛ کارشناسی ارشد حقوق عمومی از دانشگاه تهران با کسب رتبه اول و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه بوردو فرانسه؛ است و مدرس دانشگاه در رشته حقوق اداری، اساسی و حقوق بیمه نیز در رزومه او به چشم می‌خورد.

ارتقای شفافیت، استقرار انضباط مالی و تشکیلاتی، ماموریت ویژه وزیر رفاه برای سالاری

در حکم شریعتمداری وزیر رفاه برای سالاری آمده است که «توجه ویژه به سیاست‌ها و تدابیر دولت تدبیر و امید و هیئت امنای محترم سازمان و این وزارتخانه از اولویت‌ها و وظایف جناب عالی است. لذا انتظار می‌رود با تلاش و بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای جوان و مستعد و روش‌های عالمانه جهت نظارت و ارزیابی دقیق عملکرد حوزه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی آن سازمان، خصوصاً اطمینان از کفایت کنترل‌های داخلی، به روز رسانی حساب‌ها و انجام حسابرسی به موقع از فعالیت‌های مالی، حداکثر تا پایان سال جاری ضمن ارتقای شفافیت و استقرار انضباط مالی و تشکیلاتی، بستری مناسب جهت افزایش بهره‌وری سازمان را فراهم آورید.»

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید