امروز : شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

بررسی چگونگی انتصاب اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل بانک ها

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش از بررسی چگونگی انتصاب اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، قائم مقام و هیئت عامل بانک ها و حدود وثغور اختیارات این افراد خبر داد.
بررسی چگونگی انتصاب اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل بانک ها
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۸ |
کد خبر : ۷۳۳۱ |
اقتصادی
 
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سیدحسن حسینی شاهرودی  نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تشریح نشست امروز(دوشنبه 19 فروردین ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: در نشست امروز ادامه مواد طرح بانکداری جمهوری اسلامی که در جلسات سال 97 برخی مواد  آن تصویب شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

تاکنون 94 ماده از طرح بانکداری اسلامی به تصویب رسیده و حدود 30 ماده باقی مانده که طی جلسات آتی کمیسیون بررسی و تصویب می شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، افزود: موارد مورد بررسی قرار گرفته در نشست امروز درخصوص چگونگی انتصاب اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، قائم مقام و هیئت عامل بانک ها و حدود وثغور اختیارات این افراد بود و همچنین چگونگی تعیین صلاحیت این افراد مورد بررسی قرار گرفت.

طرح بانکداری جمهوری اسلامی در واقع 3طرح در یک طرح است

وی با اشاره به زمان نهایی شدن طرح بانکداری جمهوری اسلامی در کمیسیون اقتصادی مجلس، ادامه داد: مقرر شده که کمیسیون در جلسه جامعی که برگزار می کند طرح جامع بانکداری اسلامی را تا اوایل اردیبهشت به پایان برساند.

حسینی شاهرودی اظهار داشت: تاکنون 94 ماده از طرح بانکداری اسلامی به تصویب رسیده و حدود 30 ماده باقی مانده که طی جلسات آتی کمیسیون بررسی و تصویب می شود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح بانکداری جمهوری اسلامی در واقع یک طرح در 3 طرح است، تصریح کرد: این طرح ها اعم از قانون بانک مرکزی، قانون بانک توسعه اسلامی و قانون بانکداری بوده که هر 3 در قالب طرح جامع بانکداری جمهوری اسلامی در کمیسیون در حال بررسی است.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید