امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۲

هیئت موسس انجمن اقامتگاه‌های بوم‌گردی انتخاب شد

اعضای هیئت موسس انجمن حرفه‌ای اقامتگاه‌های بوم گردی انتخاب شدند.
هیئت موسس انجمن اقامتگاه‌های بوم‌گردی انتخاب شد
دوشنبه | ۱۳۹۵/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۴ |
کد خبر : ۵۸۷ |
اقتصادی
 به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، نخستین گردهمایی بهره برداران اقامتگاه‌های بوم‌گردی از صبح امروز در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی برگزار شد و تا عصر ادامه داشت.

در این برنامه برخی از شرکت‌کنندگان در این گردهمایی از وضعیت حضور اقامتگاه‌های بومی در نمایشگاهی بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته انتقاد کردند آن‌ها درباره  نبود تبلیغات و اطلاع رسانی ضعیف صحبت کردند.

شمسایی بهره بردار اقامتگاه بومی از شهرستان خور و بیابانک گفت: یکی از تقاضاهای ما این است که سالن مجزا با متراژ بالا مختص بوم گردی و طبیعت گردی لحاظ شود.

این فعال بوم‌گردی ادامه داد: در این نمایشگاه برنامه‌ریزی و اطلاع رسانی هم بسیار ضعیف بود.

کاظمیان از اقامتگاه بومی خراسان رضوی نیز گفت: بهتر بود زمان نمایشگاه یکی، دو روز بیشتر می‌شد. همچنین امکان استفاده از حواشی نمایشگاه وجود داشته باشد. به عنوان مثال می توان سال آینده فرصتی را برای حضور در دوره‌های کوتاه مدت آموزشی فراهم کرد.

وی افزود: مدیرعامل صندوق کارآفرینی هم در این نشست از اختصاص وام به ۷۵۰ نفر خبر داد اما ما نمی‌دانیم آیا در این جمع کسی اصلا چنین وامی را دیده است یا نه.

پورنگ پورحسینی کارشناس طبیعت‌گردی معاونت گردشگری نیز گفت: طبقه پائین سالن ۴۰ محل دائمی نمایشگاههای تهران قرار است به حوزه اقامتگاههای بوم گردی و طبیعت گردی اختصاص داده شود. طبقه بالا نیز بر حسب نیاز در نظر گرفته شود. بنابراین شرکت کنندگان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته باید تا اردیبهشت ماه مکان مورد نظرشان را رزرو کنند.

در ادامه محمدعلی فیاضی مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های ملی گردشگری گفت: صندوق کارآفرینی امید اعتباری را از سازمان میراث فرهنگی نگرفته است. ما تفاهم نامه‌ای با آنها بسته‌ایم آن هم در زمانی که آنها سازوکار دیگری داشتند اما مدیرعامل این صندوق به گردشگری اعتقاد داشت و آمادگی امضای تفاهم نامه در حوزه طبیعت‌گردی را نیز داشت. در این زمینه سهم خوبی هم پرداخت کرده اگرچه انتظارمان بیشتر است اما اعتبارشان محدود بود.

وی افزود: در برخی از روستاها هم کارهای خوبی انجام دادند. اکنون رویکرد این صندوق متفاوت شده است.

فیاضی ادامه داد: امروز دور هم جمع شده ایم تا انتخابات هیئت موسس انجمن حرفه ای یا تشکل حرفه‌ای اقامتگاههای بوم گردی را برگزار کنیم.

بنابر این گزارش پس از تعیین اعضای هیئت موسس باید افراد خودشان مجمع عمومی تشکیل دهند و پس از آن برای انجمن یا جامعه و تشکل حرفه‌ای اقدام کنند.

پس از این سخنرانی‌ها افراد حاضر در این نشست اقدام به برگزاری انتخابات کردند. ۲۴ نفر از مالکان و بهره برداران کاندید شدند که از این تعداد ۹ نفر برای هیئت موسس رای آوردند. مازیار آل داوود با ۸۴ رای بیشترین رای را به خود اختصاص داد. پس از او علیرضا موذنی با ۵۹ رای، سید هاشم طباطبایی با ۵۸ رای، منیر تقدیسی با ۵۵ رای، اکبر رضوانیان و فرزانه سلیمانی هر کدام با ۴۸ رای، فرزین جندقی با ۴۳ رای، صادق کاظمیان با ۳۹ رای و بهمن آقایی با ۲۷ رای به عنوان اعضای هیئت موسس انتخاب شدند.

در این برنامه همچنین از مازیار آل داوود به عنوان قدیمی ترین و بهره بردار اقامتگاه بومی آتشونی از روستای گرمه، اکبر رضوانیان مالک خانه نقلی کاشان و سیدهاشم طباطبایی از اقامتگاه بومی بارانداز از کویر مصر تقدیر شد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید