امروز : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۵

چهره‌های سال راه و ساختمان انتخاب شدند

از منتخبان پنجمین دوره چهره سال ۱۳۹۶ در حوزه راه و ساختمان تجلیل شد.
چهره‌های سال راه و ساختمان انتخاب شدند
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۱۶:۴۶ |
کد خبر : ۵۲۴۹ |
اقتصادی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، صبح امروز باحضور فرج اله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی، پیروز حناچی معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران، محمد سعید ایزدی و هوشنگ عشایری معاونان وزیر راه و شهرسازی، مسوولان و دست‌اندرکاران حوزه عمران و شهری از برگزیدگان جشنواره راه و ساختمان معرفی و تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم ایرج شهین باهر شهردار تبریز در دسته کلانشهرها، مسعود نصرتی شهردار رشت در دسته شهرداری‌ها، تقی رضایی مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در دسته مدیران راه و شهرسازی، رئیس سازمان نظام مهندسی استان فارس در دسته روسای سازمان نظام مهندسی و همچنین در دسته پروژه‌های عمرانی، پروژه محله بلاغی قزوین، منتخبان چهره راه و ساختمان شدند.

پنجمین جشنواره چهره سال راه و ساختمان در تاریخ هفتم تا تا پانزدهم اسفند ماه برگزارشده است و در این انتخابات شهروندان مدیران مورد نظر خود در بخش های شهرداری، راه و شهرسازی، نظام مهندسی و پروژه‌های عمرانی را انتخاب کردند.

منتخبان این دوره از جشنواره به ترتیب ایرج شهین‌باهر شهردار تبریز با کسب ۷۴۲۷رای از مجموع آرا به عنوان چهره سال راه و ساختمان در در دسته کلانشهرها و مسعود نصرتی- شهردار رشت با مجموع ۶۹۹۱رای در دسته شهرها انتخاب شدند.

همچنین تقی رضایی- مدیرکل راه و شهرسازی البرز با مجموع ۲۶۵۱رای از آرای مردمی به عنوان چهره سال راه و ساختمان در دسته «مدیران راه و شهرسازی» برگزیده شدند.

علاوه بر این، در دسته «روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان» شهروندان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس را با۲۲۰۹ رای از مجموع آرا به عنوان چهره سال راه و ساختمان سال ۹۶ برگزیدند.

همچنین در دسته پروژه‌های عمرانی پروژه محله بلاغی با۶۹۱ رأی گزینه انتخاب مردمی برای چهره سال راه و ساختمان شد.

سه محور «بازآفرینی شهری» و «رعایت حقوق شهروندی» از اهداف برگزاری پنجمین دوره جشنواره چهره سال راه و ساختمان بود که تلاش شد با جریان‌سازی و انجام بیش از دویست مصاحبه خبری و گزارش که با پوشش رسانه‌ای خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری، شبکه‌های اجتماعی و صدا و سیما همراه بود به یکی از مطالبات مردمی تبدیل شود.

انتخابات چهره سال راه و ساختمان کشور که هرساله برگزار می‌شود، انتخابی کاملاً رسانه ‌ای است و تمامی مدیران و مسئولان مذکور توسط مخاطبان و شهروندان انتخاب می شوند.

در این مراسم محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در دولت یازدهم تلاش کردیم که سیاست‌های بازآفرینی شهری را بر محور کیفی‌سازی قرار دهیم.

وی افزود: بخشی نگری و انتقاد صرف از یکدیگر باعث لطمات جبران ناپذیر به کشور می‌شود. بنابراین لازم است تا فضای همدلی و هم افزایی در جهت رفع مشکلات به وجود بیاید. نقدهایی که بعد از حوادث اخیر ایجاد شده صرفا شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت‌ها است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند