امروز : سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸
اختصاصی /

دانشکده هنر و معماری بوشهر توسط وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان بوشهر از افتتاح دانشکده هنر و معماری بوشهر در 30 دی ماه با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و اظهار داشت : این دانشکده در راستای باز آفرینی و احیای بافت تاریخی شهر بوشهر و با هدف ارتقای علمی، فرهنگی ، خدمات آموزشی، جذب و پرورش جوانان علاقمند به تحصیل در رشته های شهرسازی و معماری در عمارت « نوذری» استقرار یافته است .
دانشکده هنر و معماری بوشهر توسط وزیر راه و شهرسازی افتتاح می‌شود
سه شنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۰:۳۰ |
کد خبر : ۳۹۲ |
اقتصادی

غلامرضا مرادی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اظهار داشت: عمارت « نوذری» در راستای باز آفرینی و احیای بافت تاریخی شهر بوشهر و با هدف بالا بردن سطح آموزش در حوزه معماري، ارتقای تاثير آموزش های تخصصی در زمينه باز آفريني پايدار محلات، بازگشت به هويت شهری، احيا و باز زنده سازي محدوده های تاریخی، توانمند سازی و رونق اجتماعي، افزایش جذب توريست و افزایش توان اقتصادي مردم محله، با همکاری اداره کل راه و شهرسازی، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی، استانداری و میراث فرهنگی کارهای عمرانی و محوطه سازی این عمارت، آغاز و با الحاق ساختمانی جدید به آن ، یک مرکز مدرن آموزشی علمی با حفظ زمینه و میراث تاریخی شهر راه اندازی شده است .

مرادی اضافه کرد: کار عملیاتی این پروژه با تملك 13 پلاك فاقد ارزش تاريخي و فرسوده از سال 86 آغاز و با هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد تومان با مساحت 4 هزار مترمربع احداث شده است.

ساختمان دانشكده هنر و معماري دارای 16 آتليه، 11 كلاس آموزشي ، دو سالن، سه سايت كامپيوتري، فضاهاي خدماتي، نماز خانه و بخش ادراي و ... است، در طراحي و ساخت اين پروژه سعي در بومي گرايي، رعایت معماري و شهرسازي خاص بوشهر، رعايت حريم و احترام به ساختمان هاي با ارزش تاريخي اطراف، مد نظر بوده و بدین وسیله سيما و منظرشهری بافت تاريخي مجددا احیا شده است.

خبرنگار: مجید قاضی پور

 

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید