امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹

همه نیروگاه‌های استان‌های زلزله زده درمدارقرار گرفت

مدیرعامل توانیز گفت: همه نیروگاه‌های سه استان زلزله زده در مدار است و فقط نیروگاه بیستون کرمانشاه به خاطر پس لرزه از مدار خارج شده بود که ان هم در مدار است.
همه نیروگاه‌های استان‌های زلزله زده درمدارقرار گرفت
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ - ۲۱:۰۸ |
کد خبر : ۲۹۹۶ |
اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، آرش کردی افزود: اولویت اصلی برق دار کردن شبکه های اصلی مانند پمپ بنزین ها، بیمارستان ها، ایستگاه های پمپاژ آب، چاه های برقی که تامین آب شرب را به عهده دارند و مراکز حساسی که نیاز اصلی مردم است، بود که توانستیم برق این مراکز را تامین کنیم.

 
وی گفت : مشکل فعلی در سرپل ذهاب این است که خیلی از مردم در منازلشان به خاطر وجود پس لرزه ها اسکان ندارند و رغبتی نیز ندارند به مراکز مسکونی برگردند و بیشتر در چادرها، معابر عمومی و کمپ ها ساکن هستند، بنابراین اولویت این است که معابر عمومی و کمپ ها، روشنایی داشته باشد.
 
مدیرعامل توانیر افزود : از زیرساخت های اصلی برق دو تا سه پست انتقال را توانستیم احیا کنیم و برغم اینکه ۵۰ تا ۶۰ درصد از پست ها آسیب جدی دید که تلاش می کنیم تا پایان امروز مشکل آنها را برطرف کنیم.
 
کردی گفت: در ادامه وقتی مردم به تدریج در خانه ها مستقل شدند برق منازل را وصل می کنیم و البته برخی از منازل نیمه تخریب بوده و برخی دیگر قابل سکونت است. اولویت در شرایط فعلی روشن کردن معابر شهری است که مردم در آن سکونت دارند.
 
وی تاکید کرد: خطوط اصلی برق در سرپل ذهاب ۸۰ تا ۹۰ درصد وصل است و گرچه اصلاح شبکه های برق را نیز شروع کردیم اما حجم کار بسیار بالاست و تعداد روستاهایی که تخریب یا نیمه تخریب شده هم زیاد است.
 
مدیر عامل توانیر درباره اینکه آیا در حال حاضر چادر ها و کمپ ها دارای روشنایی است؟ گفت: جزو برنامه های امروز است که این کمپ ها و چادر را حداقل با یک تک شعله روشنایی برق دار کنیم.
 
کردی افزود: در شهرها ۹۰ درصد و در روستاها ۵۰ تا ۶۰ درصد دیزل ژنراتورها راه اندازی و و برق وصل شده است و هچنین تصفیه خانه های آب و پمپ بنزین ها از دیروز برق دار شد.
 
وی گفت: سایر شهرها زلزله زده مشکلی در زمینه تامین برق ندارد و فقط در سرپل ذهاب و روستاهای اطراف آن مشکل تامین برق وجود دارد و در تازه آباد و ازگله که پیشتر مشکل برق داشت در حال حاضر شبکه پایدار برق به وجود آمده است و بیشتر مشترکان برق دار هستند.
 
مدیر عامل توانیر با اشاره به آسیب های زیرساخت های برق در سرپل ذهاب گفت : ۳۰ درصد پست انتقال و ۶۵ درصد پست های فوق توزیع دچار آسیب دیدگی کلی شده است که بخش های معیوب شبکه، جدا شده و بخش های سالم در حال استفاده است و نیاز فعلی مردم شهر را تامین می کند.
 
کردی گفت : یک پست سیار نیز از کرمانشاه وارد سرپل ذهاب شده است تا ظرفیت اضافه و ذخیره ایجاد کنیم و در صورت نیاز از آن استفاده شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید