امروز : شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷
سامانی خبر داد؛

آغاز تمهیدات اجرایی انتخابات/۶ نماینده برای خبرگان انتخاب می‌شوند

سخنگوی وزارت کشور گفت: اقدامات و تمهیدات اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری در حوزه‌های مختلف وزارت کشور آغاز شده است.
آغاز تمهیدات اجرایی انتخابات/۶ نماینده برای خبرگان انتخاب می‌شوند
شنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ - ۱۱:۳۷ |
کد خبر : ۷۴۳۳ |
رپرتاژ آگهی و تبلیغات

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با موافقت شورای نگهبان روز جمعه ۲ اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد، اظهار داشت: برگزاری باشکوه انتخابات با رعایت مرّ قانون و در فضای امن و با نشاط راهبرد اصلی ما در برگزاری انتخابات است.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها، افزود: اقدامات و تمهیدات اجرایی انتخابات در حوزه‌های مختلف وزارت کشور آغاز شده است و در گام نخست آموزش مجریان انتخابات در استان‌ها مبتنی بر قوانین و مقررات جاری آغاز و در حال اجراست.

سامانی با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین منتخبان ۲۹۰ کرسی و در سراسر کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: همزمان انتخابات اولین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در ۵ استان تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور گفت: در انتخابات خبرگان رهبری از استان تهران ٢ نفر و در هر یک از حوزه‌های انتخابیه استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم یک نفر با رأی مردم انتخاب خواهند شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید