امروز : پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷

ادامه اعتصاب‌ها و درخواست برای تحریم انتخابات محلی در تونس

خیابان‌های تونس بیش از دو هفته مانده به آغاز انتخابات شهرداری شاهد اعتصاب معلمان مدارس دولتی این کشور است.
ادامه اعتصاب‌ها و درخواست برای تحریم انتخابات محلی در تونس
شنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۲۱:۰۶ |
کد خبر : ۵۳۷۴ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، از خبرگزاری رسمی تونس، از سه شنبه گذشته اکثر مدارس دولتی در پی اینکه ده‌ها هزار معلم دبیرستان و دبستان دست از کار کشیده و دست به اعتصاب زده‌اند به طور کامل فلج شده است، این به درخواست انجمن سراسری مدارس وابسته به اتحادیه مشاغل تونس است.

این معلمان که خواستار افزایش دستمزد و برخورداری از حقوق بازنشستگی اختیاری در ۵۵ سالگی به جای ۶۰ سالگی هستند در سلسله تظاهراتی در تمامی استان‌های تونس در اثنای پافشاری دولت به عدم پاسخگویی به درخواست‌های آن‌ها مشارکت کردند.

به موازات تداوم بحران آموزش بعد از تعلیق تدریس که عمق بحران میان مقامات و اتحادیه مشاغل تونس که بزرگترین نمایندگی و بیشترین نفوذ را دارد، علنی کرد، درخواست اتحادیه از نیروهای امنیت داخلی برای تحریم انتخابات ششم ماه مه مطرح شد.

اتحادیه مذکور در توجیه این درخواست به محرومیت نیروهای امنیتی و ارتش از حق حضور در نشست‌هایی که نامزدها آن را ترتیب می‌دهند، اشاره کرد.

در این راستا اعضای جبهه مردمی و شماری از فعالان این جبهه در منطقه دست به اعتصاب علنی در مقر هیئت فرعی انتخابات در اعتراض به ادامه مخالفت با بیانیه انتخاباتی آن برای پنجمین روز متوالی زدند.

سمیره زغبیب، رئیس لیست جبهه مردمی تاکید کرد که تصمیم به تحصن پس از پافشاری هیئت فرعی بر عدم تصویب این بیانیه به دلیل اتهامات وارده به دولت تونس گرفته شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند