امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲

آرزوی سفیر ایران در سارایوو در روز انتخابات برای بوسنی

همزمان با آغاز انتخابات سراسری در بوسنی و هرزگوین، سفیر کشورمان در پیامی توئیتری ابراز امیدواری کرد که این انتخابات موجب توسعه هرچه افزون‌تر بوسنی شود.
آرزوی سفیر ایران در سارایوو در روز انتخابات برای بوسنی
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۸ |
کد خبر : ۶۲۱۷ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، امروز انتخابات سراسری بوسنی و هرزگوین آغاز شد. در این دوره از انتخابات سراسری بوسنی و هرزگوین سه عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین، 42 عضو مجلس نمایندگان مجمع پارلمانی ، 98 نماینده پارلمان فدراسیون، 83 نماینده پارلمان جمهوری صربسکا و نمایندگان مجالس ده کانتون موجودیت فدراسیون با رای مستقیم مردم برای دوره ای چهار ساله انتخاب می‌شوند.

محمود حیدری سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین در پیام توئیتری با اشاره به برگزاری انتخابات در این کشور نوشته است:« در آستانه پانردهم مهر روز برگزاری انتخابات سراسری در بوسنی و هرزگوین آرزو می کنم که این انتخابات مهم با آرامش، مشارکت بالای عمومی و با احترام کامل به قانون برگزار شود و زمینه توسعه هر چه افزون‌تر کشور زیبای بوسنی هرزگوین را فراهم کند».

بر اساس اطلاعات کمیسیون انتخابات بوسنی و هرزگوین ، 3 میلیون و 254 هزار و 767 نفر واجد شرایط می توانند در این انتخابات رای بدهند و برای کسب این میزان رای 53 حزب سیاسی، 36 ائتلاف و 34 نامزد مستقل به رقابت می پردازند و در مجموع برای 518 کرسی انتخابی 7497 نفر نامزد هستند.

این انتخابات هشتمین انتخابات عمومی در بوسنی و هرزگوین بعد از پایان در این کشور و  از زمان امضای توافق نامه صلح دیتون در سال 1995 میلادی است. تبلیغات انتخاباتی بطور رسمی از 7 سپتامبر (16 شهریور )یعنی یک ماه قبل از برگزاری انتخابات شروع شده و تا روز گذشته برقرار بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید