امروز : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۷

جان کری نامزدی برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را رد نکرد

وزیر امور خارجه سابق آمریکا نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی را رد نکرده و تاکید کرد که قصد دارد در جریان دولت کنونی آمریکا از نظر سیاسی فعال بماند.
جان کری نامزدی برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را رد نکرد
شنبه | ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۱۸:۳۲ |
کد خبر : ۶۰۲۹ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری هیل، جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌.بی‌اس نیوز که قرار است فردا (یکشنبه) پخش شود، صحبت درباره کاخ سفید آتی را یک عامل بازدارنده برای توجه به مسائل سیاسی واقعی که دموکرات‌ها با آن مواجه هستند، می‌داند.

کری که در سال ۲۰۰۴ میلادی نیز نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری بود،‌ می‌گوید: صحبت کردن از الان درباره سال ۲۰۲۰ میلادی هدر دادن وقت و یک عامل بازدارنده است. چیزی که ما نیاز داریم توجه به سال ۲۰۱۸ است. ما باید اعتماد کشور را دوباره به دست آوریم تا بتوانیم در مسیر بهتری گام برداریم و این کار را باید از روش‌های معقول انجام دهیم.

وی می‌افزاید: ما در لحظه بحران برای کشورمان قرار داریم. در حقیقت جهان در یک لحظه بحران به سر می‌برد.

کری در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های ویژه‌اش برای آینده تنها اشاره می‌کند که برای مواردی که در آنها به عنوان وزیر امور خارجه موفق بوده از جمله توافق اتمی ایران و توافق آب‌وهوای پاریس به عنوان یک فعال باقی خواهد ماند؛ توافقاتی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا کشورش را از هر دوی آنها خارج کرد.

وی می‌گوید: من به عنوان یک فعال به راه خود و به مبارزاتم ادامه خواهم داد.

جان کری درخصوص انتخابات ۲۰۰۴ میلادی که در آن در مقابل جورج بوش پسر شکست خورده، اظهارات تندی را درباره جان ادواردز، سناتور دموکرات از ایالت نیویورک سیتی که هم حزبی رقیبش در انتخابات بود، مطرح کرد.

جان کری می‌گوید: ویژگی‌های جان ادواردز اصلا با ویژگی‌هایی که ما برای این سمت به دنبال آن بودیم، یکی نبود. او آنچه ما امید داشتیم،‌ نشد.

انتظار می‌رود دموکرات‌ها با رقابت درون حزبی بسیار شلوغی برای به چالش کشیدن دونالد ترامپ مواجه شوند چراکه ده‌ها تن از سناتورها،‌ فرمانداران و شهرداران کنونی و سابق اعلام کرده‌اند که به کمپین‌های انتخاباتی ۲۰۲۰ چشم دوخته‌اند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند