امروز : یکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۹

شکست دولت استرالیا در انتخابات میان‌ دوره‌ای پارلمان

شکست دولت محافظه‌کار استرالیا در انتخابات‌ میان‌ دوره‌ای روز گذشته نشان می‌دهد که نخست‌وزیر این کشور در انتخابات پارلمانی مه ۲۰۱۹ با نبرد سختی روبرو خواهد شد.
شکست دولت استرالیا در انتخابات میان‌ دوره‌ای پارلمان
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ - ۱۴:۳۱ |
کد خبر : ۵۹۰۶ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه قانون اساسی استرالیا سیاستمدارانی از حزب اپوزیسیون کارگر را که دارای شهروندی دوگانه بودند به خروج از قدرت ملزم کرد، رای‌دهندگان شنبه برای تعیین صاحبان پنج کرسی خالی به پای صندوق‌های رای رفتند.      

کمیسیون انتخابات استرالیا امروز (یکشنبه) اعلام کرد، نامزدهای حزب کارگر در تمامی این پنج کرسی پیروز شدند. این ضربه‌ای به مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا است که برای نشان‌ دادن مسیری مطمئن به سوی پیروزی مجدد در انتخابات به همراه ائتلافش که در نظرسنجی‌ها پس از اپوزیسیون جای دارد، تحت فشار است.

تحلیلگران سیاسی معتقدند، اگر ترنبول مایل است مجددا در انتخابات آتی به پیروزی دست یابد باید در ایالت کوئینزلند که قلمروی سنتی محافظه‌کاران به شمار می‌رود، کرسی به دست آورد. اما دولت او نتوانست در کرسی‌های میان‌ دوره‌ای حساس در ایالت مذکور پیروز شود.

طبق اعلام کمیسیون انتخاباتی، حزب کارگر اکثریتی بزرگتر از آنچه در ۲۰۱۶ به دست آورده بود، کسب کرد. نخست‌وزیر کنونی استرالیا تنها با اختلاف یک کرسی اکثریت پارلمانی را دارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند