امروز : چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۵

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق پنجشنبه اعلام می‌شود

کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات روز شنبه را، فردا (17 می) اعلام می‌کند.
نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق پنجشنبه اعلام می‌شود
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۴ |
کد خبر : ۵۴۸۴ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق، اعلام کرد که اعداد و ارقام منتشر شده درباره کرسی‌های ائتلاف‌ها و احزاب سیاسی در پارلمان آتی، هنوز دقیق نیست و کمیساریا هیچ مسئولیتی در قبال این آمار ارائه شده، ندارد.

به نوشته «اسکای پرس»، «حازم الردینی» از اعضای کمیساریای عالی انتخابات اعلام کرد: آمار ارائه شده از سوی کمیساریا درباره گروه‌ها و ائتلاف‌های سیاسی و آراء کسب شده آنها، هنوز نهایی نیست و قابل تغییر است اما این تغییر بسیار متفاوت نیز نخواهد بود.

وی افزود: مسئله عجیب دیگری که شاهد آن هستیم این است که اسامی افراد پیروز با آمارای غیر دقیق منتشر می‌شود. آراء اعلامی برای فهرست‌های انتخابتی صد در صد نیست اما برخی رسانه‌ها با انتشار اعداد و ارقام غیر دقیق به دنبال تاثیرگذاری و ایجاد اختلال هستند.

الردینی تاکید کرد که نتایج نهایی روز پنجشنبه طی یک کنفرانس خبری اعلام خواهد شد و شمار کرسی‌ها و نامزدهای پیروز و شمار آراء کسب شده آنها به تفکیک ارائه خواهد شد. 

بر اساس قانون اساسی عراق، پس از اعلام نتایج نهایی این انتخابات، دادگاه عالی فدرال عراق می‌بایست با بررسی‌های نهایی آراء، آنها را تایید و تصویب کند.

انتخابات پارلمانی عراق برای انتخاب صاحبان 328 کرسی پارلمان این کشور در روز 12 می (شنبه پیش) به صورت الکترونیک برگزار شد و قرار بود طی 48 ساعت پس از برگزاری انتخابات، نتایج اعلام شود اما به دلایل مختلف هنوز نتایج نهایی اعلام نشده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند