امروز : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۴
اختصاصی /

لزوم تسهیل در اعطای تسهیلات نوسازی و رفع قوانین دست و پاگیر

خبرنگار: مجید قاضی پور - نماینده مردم کنگان، دیر ، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع قوانین دست و پاگیر و لزوم تسهیل در اعطای تسهیلات نوسازی و بهسازی در بافت های ناکارآمد شهری، استقبال مالکان را به همراه خواهد داشت.
لزوم تسهیل در اعطای تسهیلات نوسازی و رفع قوانین دست و پاگیر
شنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۱۰:۰۷ |
کد خبر : ۲۰۱۶ |
اقتصادی

سکینه الماسی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اظهار داشت: لزوم احیای بافت‌های فرسوده ، سالیان سال است که مطرح شده ولی هنوز در این عرصه موفق عمل نکرده‌ایم.

الماسی با اشاره به این‌که قوانین دست و پاگیر موجود مانعی بر سر سرعت گرفتن بهسازی و نوسازی در بافت‌های ناکارآمد شهری است، گفت: قانون موجود در زمینه تجمیع اراضی خرد در بافت‌های فرسوده شهری مناسب نیست و مالکان این محدوده‌ها توانایی مالی مناسب برای تجمیع و نوسازی و بهسازی اراضی خود را ندارند.

وی اضافه کرد: باید برای مناطق محروم و کم برخوردار قوانینی تصویب و تسهیلاتی ارائه شود که مناسب با مردم آن منطقه باشد در حال حاضر مردم منطقه به دلیل نداشتن توان مالی نمی‌توانند با تسهیلاتی که دولت در اختیار مالکان این محدوده ها قرار می دهد علاقمندی خود را برای نوسازی و بهسازی اعلام کنند و رغبتی به این امر نشان نمی دهند.

نماینده مردم کنگان، دیر ، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشوق‌های موجود گفت: مشوق‌های رایگان صدور مجوز ساخت، انشعاب آب، برق و گاز که از طرف شهرداری‌ها به صورت رایگان ارائه می‌شود نیز نمی‌تواند محرک خوبی برای استقبال این مالکان برای نوسازی باشد.

الماسی اضافه کرد: دلایل گفت شده موجب شده است در بهسازی و نوسازی در محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی، تاریخی و فرسوده پیشرفتی که مد نظر ما و مد نظر قانون که سالانه ده درصد بوده است محقق نشود.

این نماینده مجلس دهم با پیشنهاد این‌که قوانین دست و پاگیر برای بهسازی و نوسازی باید تغییرکند اظهار داشت: لزوم تصویب قوانین جدیدی برای ایجاد موج در بهسازی و نوسازی در بافت‌های و محلات هدف احساس می شود و همچنین برای استقبال مالکان اراضی ناکارآمد شهری باید تسهیلات و مشوق‌های بیشتری در نظر گرفته شود.

خبرنگار: مجید قاضی پور

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند