امروز : جمعه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹

درخواست ایاد علاوی برای برگزاری همه‌پرسی درباره انتخابات

به دنبال آتش‌سوزی‌ در مخازن صندوق‌های رای‌گیری، رئیس ائتلاف الوطنیه اعراق امروز (دوشنبه) خواهان برگزاری همه پرسی درباره معتبر ماندن نتایج انتخابات پارلمانی یا برگزاری مجدد انتخابات شد.
درخواست ایاد علاوی برای برگزاری همه‌پرسی درباره انتخابات
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۳ |
کد خبر : ۵۶۴۹ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سومریه نیوز، ایاد علاوی، رئیس ائتلاف "الوطنیه" عراق در بیانیه‌ای گفت، اقدامات خطرناک فراتر از حد خود شده و حتی به پرونده انتخابات نیز رسیده است و این امر موجب پیچیده و تضعیف روند سیاسی شده است.

وی افزود، باید ساختاری ایجاد شود تا اعتماد این ملت به روند سیاسی و انتخاباتی از طریق مشارکت دادن آنها در اتخاذ تصمیمات بازگردد.

علاوی خواست، درباره معتبر ماندن انتخابات پارلمانی یا برگزاری یک انتخابات جدید در شرایط عادی با نظارت سازمان ملل و با مدیریت دستگاه قضایی عراق و قبول نتایج آن هرچه که باشد، همه‌پرسی مردمی برگزار شود.

در حالی که درخواست‌هایی از سوی پارلمان و دولت عراق برای بازشماری دستی برخی از صندوق‌های رای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور مطرح شده بود،  وزارت کشور عراق از وقوع آتش سوزی در مخازن حاوی آراء انتخابات اخیر خبر داد.

در این راستا، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق به همه فرماندهان عملیات در استان‌ها دستور داد، اقدامات درباره مخازن کمیسیون انتخابات را تشدید کنند.

وی اعلام کرد، باندهای تروریستی که به دنبال بر هم زدن امنیت و هدف قرار دادن انتخابات هستند، تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند