امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

آلخاندرو گی‌یر نامزد حزب چپ میانه در انتخابات ریاست جمهوری شیلی شد

یک سناتور که پیشتر خبرنگار بوده از سوی حزب چپ میانه برای انتخابات ریاست جمهوری شیلی نامزد شده است.
آلخاندرو گی‌یر نامزد حزب چپ میانه در انتخابات ریاست جمهوری شیلی شد
جمعه | ۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۰۲:۱۸ |
کد خبر : ۳۲۹ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، آلخاندرو گی‌یر، که پیش از این یک خبرنگار بوده و بعدا سناتور شده است، از سوی حزب چپ میانه رادیکال شیلی برای انتخابات ریاست جمهوری شیلی نامزد شده است و قول داده تا به اصلاحات آموزشی دست بزند و سیستم بازنشستگی را به صورت جدی تغییر دهد.

آلخاندرو گی‌یر که تا یکسال پیش فردی شناخته شده نبود به ناگاه و با برگزاری نظرسنجی‌ها به یکی از کاندیدهای مورد قبول مردم شیلی بدل شد. این انتخابات قرار است در نوامبر 2017 برگزار شود.

رقیب وی سباستین پینه‌را، رییس جمهوری سابق از حزب راست میانه است.

آلخاندرو گی‌یر در مراسمی با حضور هزاران تن از حامیانش گفت: من حمایت شما را می‌ستایم و از کاندیداتوریم از سوی حزب چپ میانه سپاسگزارم. من این دعوت را می پذیرم. این یک اتحاد بلندمدت برای پیشرفت است. ما به دنبال ثبات در شیلی هستیم.

این سناتور همچنین قول داد تا به اصلاحات در زمینه آموزش در کشور بپردازد و دست به اصلاحات جدی در زمینه صندوق‌های خصوصی بازنشستگی بزند. او گفته است:‌ سیسم این صندوق ها دیگر منسوخ شده است. اگر ما پول را به خارج از کشور بفرستیم دچار ضعف می‌شویم. این صندوق ها نیمی از دارایی‌های خود را در خارج از کشور سرمایه گذاری می‌کنند.

میشله باچلت، رییس جمهوری کنونی شیلی از حزب چپ میانه سوسیالیست به دلیل محدودیت‌های قانون اساسی دیگر نمی‌تواند برای انتخابات 2017 ریاست جمهوری شیلی کاندید شود.

آلخاندرو گی‌یر برای ورود به عرصه سیاست در سال 2013 کار خبر را ترک کرد.

با این حال در نظرسنجی که اخیرا صورت گرفته، مشخص شد سباستین پینه‌را کمی جلوتر از گی‌یر قرار دارد.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید