امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴

تمدید وضعیت اضطراری مربوط به مداخله خارجی‌ها در انتخابات آمریکا از سوی ترامپ

رئیس جمهور آمریکا وضعیت اضطراری اعلام شده در ارتباط با مداخله خارجی‌ها در انتخابات این کشور را تمدید کرد.
تمدید وضعیت اضطراری مربوط به مداخله خارجی‌ها در انتخابات آمریکا از سوی ترامپ
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۳ |
کد خبر : ۸۵۳۵ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، به نوشته پایگاه هیل،  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یادداشتی به کنگره این کشور که از سوی کاخ سفید انتشار یافت نوشت، تلاشهای طرفهای خارجی برای مداخله در انتخابات آمریکا یا تضعیف اعتماد عمومی در آمریکا به انتخابات "همچنان یک تهدید غیرعادی و و فوق‌العاده را متوجه امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا می‌کند".

ترامپ در حالی این وضعیت اضطراری مربوط به مداخله خارجی‌ها در انتخابات آمریکا را تمدید کرده که نخستین بار در سپتامبر گذشته حکم مربوط به این وضعیت اضطراری را اعلام کرد. تمدید این وضعیت اضطراری به موجب یک حکم اجرایی اعلام شد و در اعلامیه مربوط به آن تقاضا شده که یک نهاد اجرایی به ارزیابی تهدیدات خارجی علیه انتخابات در آمریکا و تحریمهای اعلام شده علیه طرفهای متهم به دست داشتن در این تهدیدها و مداخله‌ها بپردازد.

در این یادداشت ترامپ خطاب به کنگره تصریح شد، "سند و مدرکی" دال بر اقدام یک دولت خارجی در تغییر نتایج انتخابات یا جدول‌بندی های آرا در آمریکا وجود ندارد اما قدرتهای خارجی "سابقه تلاش برای بهره‌برداری از نظام سیاسی باز و آزاد آمریکا را دارند".

در این حکم اجرایی همچنین عنوان شد، اشاعه تکنولوژی‌های جدید باعث افزایش تهدید مربوط به مداخلات خارجی‌ها شده است.

ترامپ در پیام خود به کنگره نوشت: قابلیت یک سری اشخاصی که کلا و یا تا زمان قابل توجهی ساکن خارج از آمریکا هستند برای مداخله در انتخابات آمریکا یا تضعیف اعتماد عمومی آمریکایی‌ها به انتخابات کشورشان از جمله با دسترسی غیرقانونی به زیرساختهای انتخاباتی و کمپین ها و اشاعه مخفیانه پروپاگاندا یا اطلاعات دروغ، همچنان به عنوان یک تهدید غیرعادی و فوق‌العاده علیه امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا مطرح است.

او در ادامه نوشت که به این ترتیب وضعیت اضطراری ملی در آمریکا در ارتباط با مداخله خارجی ها در انتخابات را که قرار بود طی چند روز آینده منقضی شود تمدید می‌کند.

با این حال در این یادداشت ترامپ مشخصا درباره منشا این تهدیدات خارجی توضیحی ارائه نشده است هر چند که پیشتر مقامهای آمریکا، روسیه را متهم به تلاش برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور کردند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید