امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۶

پيام همبستگى مردم تركيه: نتيجه رفراندم هرچه باشد با هم برادريم

مردم شهر آیدين تركيه با برپايى ستادهای تبلیغات همه پرسی قانون اساسی در نزديكى یکدیگر، پیام "اتحاد و همبستگی" خود و همچنين احترام به هر نتیجه ای که از صندوق‌ها خارج شود ابراز داشتند.
پيام همبستگى مردم تركيه: نتيجه رفراندم هرچه باشد با هم برادريم
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۱۵:۳۰ |
کد خبر : ۸۴۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، احزاب عدالت و توسعه و جمهوری‌خواه خلق ترکیه چند روز مانده به همه‌پرسی اصلاحات قانون اساسی در ستادهای انتخاباتی در مکان‌هایی نزدیک به یکدیگر در مرکز استان آیدین واقع در غرب ترکیه بار دیگر بر حفظ اتحاد و همبستگی ملى تاکید کردند.

در حالی‌که احزاب مختلف به فعالیت های خود برای جلب آرا در همه‌پرسی 16 آوریل ادامه می‌دهند، برخی نهادهای مدنی نیز با آنان همکاری می‌کنند. این احزاب با توزیع بروشورها دلایل خود برای رای «آری» و «خیر» به همه‌پرسی سیستم ریاستی را بیان می کنند.

آی‌تاچ ارسلان، رئیس دفتر حزب عدالت و توسعه در محله ایفه‌لر در این زمینه گفت: هم کسانی که رای "آری" می هند و هم کسانی که رای "خیر" می دهند فرزندان این ملت هستند.

وی با تاکید بر محترم دانستن دیدگاه همه اقشار جامعه، اظهار داشت: تمام فعالیت‌های خود را مبتنی بر این اصل انجام می‌دهیم. در میدان شهر آیدین چادرهای تبلیغاتی کسانی که دو دیدگاه مختلف دارند در کنار یکدیگر هستند. با حفظ اتحاد و برابری تلاش می‌کنیم نظرات خود را به مردم منتقل کنیم.

یلماز تیلکی رئیس شاخه جوانان حزب جمهوری خلق ترکیه در استان آیدین ترکیه ضمن اشاره به اینکه سرنوشت کشور در 16 آوریل رقم خواهد خورد، اظهار داشت: احزاب سیاسی مختلف با دیدگاه های گوناگون در کنار هم در این میدان ستادهای تبلیغاتی دایر کرده اند و به فعالیت مشغول هستند. نتیجه رفراندم چه "آری" یا "خیر" باشد اساس این است که ما همه برادریم و هیچ چیز اتحاد و همبستگی ما را خدشه دار نخواهد کرد.

وی افزود: فردای همه پرسی در روی هم نگاه خواهیم کرد. تمامی دوستان بدون اینکه همدیگر را ناراحت کرده به تبلیغات خود مشغول هستند. ما مخالف قطبی شدن هستیم. امیدواریم نتیجه به خیر و صلاح کشورمان باشد.

- شهروندان راضی هستند

هلیا ازلجان نیز در این خصوص تصریح کرد: فعالیت ستادهای تبلیغاتی با دیگاه‌های مختلف دریک محل٬ شایان تقدیر است. از دیدن این تصویر بسیار خشنود هستم. هرکس در کنار حفظ دوستی و برادری به تبلیغات خود می پردازد. ای کاش در همه جای ترکیه شاهد چنین تصاویری باشیم.

انصار گوگچه نیز ضمن اشاره به اینکه تصویر موجود در شهر آیدین باید الگویی برای تمامی شهرهای ترکیه باشد گفت: هر کسی باید آزادی بیان و اندیشه داشته باشد. هم کسانی که به رفراندم آری می گویند و هم کسانی که به آن نه می گویند همگی شهروند کشور هستند. ما باید به هر دو احترام بگذاریم. هیچ کس نگوید که کشور تجزیه خواهد شد. ما هیچ شک و شبهه ای به ملت و کشورمان نداریم.

 

 

منبع: خبرگزاری آناتولی

 

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید