امروز : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳

در حاشیه نشست گروه ۲۰ ترامپ از پوتین خواست روسیه در انتخابات آتی آمریکا مداخله نکند

رؤسای جمهوری روسیه و آمریکا نشست خود را در حاشیه نشست گروه ۲۰ طی امروز جمعه در ژاپن برگزار کردند.
در حاشیه نشست گروه ۲۰ ترامپ از پوتین خواست روسیه در انتخابات آتی آمریکا مداخله نکند
جمعه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۱۴:۲۱ |
کد خبر : ۷۹۶۳ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان دیدارش با ولادیمیر پوتین همتای روس خود گفت: ما درباره تجارت، سیاست حمایت از صنایع داخلی و خلع تسلیحات اتمی مذاکره کردیم.

وی افزود: افتخار بزرگی است که با پوتین دیدار داشته باشیم. نمایندگان او و نمایندگان من مسائل مختلفی برای گفت‌وگو دارند که شامل تجارت، خلع تسلیحات اتمی و سیاست حمایت از صنایع داخلی هستند.

ترامپ ادامه داد: ما به دنبال یک وقت گذرانی بسیار خوب با یکدیگر هستیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا از همتای روس خود خواست در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا مداخله نکند.

ترامپ در پاسخ یکی از خبرنگاران که از او سوال کرد آیا به همتای روس خود درباره مداخله هشدار داده یا نه اظهار کرد: لطفا در انتخابات مداخله نکن!

وی روابط بسیار خوب با پوتین را ستود و گفت: ما روابط بسیار خوبی داریم.

در همین حال پوتین نیز در جریان این دیدار گفت که تیم‌های ما در حال همکاری با یکدیگر هستند و این مساله به رهبران آمریکا و روسیه فرصت عالی برای ادامه مذاکرات می‌دهد.

وی افزود: ما یکدیگر را از زمان نشست هلسینگی ندیده‌ایم اما تیم‌های ما مشغول همکاری با یکدیگر بودند و این مساله به ما فرصت عالی را برای ادامه رایزنی‌ها می‌دهد.

پوتین تاکید کرد: موضوعات مذاکره در حال حاضر توسط همتای آمریکایی من مطرح شده و ما مسائل مختلفی برای گفت‌وگو با یکدیگر داریم.

در همین حال کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، پوتین و ترامپ در جریان نشست امروز درباره وضعیت موجود پیرامون سوریه، ونزوئلا، ایران و اوکراین گفت‌وگو کردند.

آنها همچنین بر لزوم بهبود روابط دو جانبه که به نفع کل جهان است تاکید کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است، امروز ترامپ با رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در ژاپن دیدار کرد. آنها وضعیت روابط دوجانبه میان روسیه و آمریکا را بررسی کردند. هر دو رهبر موافق‌اند که بهبود روابط میان واشنگتن و مسکو به نفع هر دو کشور و کل جهان است.

رؤسای جمهوری روسیه و آمریکا معتقدند که این دو کشور به گفت‌وگوها در خصوص مدل قرن ۲۱ کنترل تسلیحاتی که ترامپ تاکید کرده حضور چین نیز در آن لازم است ادامه یابد. آنها همچنین درباره وضعیت موجود در ایران، سوریه، ونزوئلا و اوکراین مذاکره کردند.

معاون رئیس‌جمهوری روسیه اظهار کرد، پوتین از ترامپ برای سفر به روسیه برای حضور در مراسم‌ هفتاد و پنجمین سالروز پیروزی در جنگ جهانی دوم که مسکو در سال ۲۰۲۰ میزبان آن خواهد بود،‌ دعوت کرد.

ترامپ نیز واکنش مثبتی در این زمینه داشته است.

کرملین نیز امروز اعلام کرد، در دیدار پوتین و ترامپ مساله سوریه، اوضاع ادلب و تجارت جهانی بررسی شد.

نشست میان پوتین و ترامپ در حاشیه نشست گروه ۲۰ یک ساعت ونیم به طول انجامید.

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید