امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۵

مدیر اطلاعات ملی آمریکا: شواهدی دال بر دخالت خارجی در انتخابات ۲۰۱۸ نداریم

مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گزارشی آورده، ۱۷ آژانس اصلی جامعه اطلاعاتی آمریکا هیچ شواهدی در پشتیبانی از اتهامات مطرح شده درباره روند دخالت در انتخابات ۲۰۱۸ آمریکا از سوی دولت‌های خارجی ندارند.
مدیر اطلاعات ملی آمریکا: شواهدی دال بر دخالت خارجی در انتخابات ۲۰۱۸ نداریم
شنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۱۴:۰۲ |
کد خبر : ۶۵۸۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا گفت: در حال حاضر، جامعه اطلاعاتی ما هیچ گزارش اطلاعاتی درباره دخالت احتمالی کشورهای خارجی در روند انتخاباتی ۲۰۱۸ مبنی بر تغییر شمارش آرا و اختلال در روند برگزاری ندارد.

در این گزارش همچنین آمده که روسیه و سایر کشورها شامل چین و ایران فعالیت‌های تاثیرگذار به منظور هدف قرار دادن کمپین‌های انتخاباتی به نفع منافع خودشان انجام داده‌اند اما سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در ارزیابی خود به این نتیجه رسیده‌اند که این فعالیت‌ها بر روند انتخابات ۲۰۱۸ تاثیر نگذاشته‌اند.

چهل روز بعد از انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گزارشی به دونالد ترامپ ادعا کرده، ایران به همراه چین و روسیه تلاش برای اثرگذاری بر این انتخابات داشته‌اند اما نتوانسته‌اند در سیستم رای گیری نفوذ کنند.

سایت هیل گزارش داد که کوتس در بیانیه خود تاکید کرد به رغم این تلاش‌ها،‌ جامعه اطلاعاتی آمریکا هیچ نشانه‌ای دال بر لطمه به زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا که مانع رای دهی شود یا در شمارش اخلال ایجاد کند، پیدا نکرده است.

مدیر اطلاعات ملی آمریکا به جزئیات تلاش سه کشور اشاره‌ای نکرد.

انتخابات میاندوره‌ای آمریکا برای انتخاب مجلس نمایندگان و یک سوم سنا برگزار شد که براساس آن مجلس نمایندگان به دست دموکرات‌ها افتاد و جمهوریخواهان در سنا در قدرت ماندند.

یکی از نگرانی‌ها در آمریکا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا است. پیش از این موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ به یک موضوع اصلی در آمریکا تبدیل شد.

کنگره آمریکا و بازپرس ویژه جداگانه تحقیقات گسترده‌ای درباره نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ دارند.

پیش از این یک گزارش درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا اعلام کرد که این دخالت بسیار گسترده‌تر از آن است که تصور می‌شد.

ترامپ هرگونه ارتباط با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ را رد می‌کند و سه ماه پیش دستور تحریم مداخله‌کنندگان در انتخابات آمریکا را امضا کرد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا مسؤول نظارت و ارزیابی تمایلات، ظرفیت‌ها و اقدامات عاملان خارجی است و روند سیاسی عقاید سیاسی آمریکا را تحلیل نمی‌کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید