امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۳
روزنامه قطری مدعی شد؛

کردها علاوه بر ریاست پارلمان عراق خواهان تصدی یک وزارتخانه‌ کلیدی/سلیم جبوری وارد اربیل شد

یک روزنامه قطری امروز (یکشنبه) نوشت، کردهای عراق علاوه بر ریاست پارلمان، خواهان سکانداری یکی از وزارتخانه‌های خارجه یا دفاع و یا کشور هستند.
کردها علاوه بر ریاست پارلمان عراق خواهان تصدی یک وزارتخانه‌ کلیدی/سلیم جبوری وارد اربیل شد
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۶:۰۱ |
کد خبر : ۵۳۰۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، روزنامه قطری العربی الجدید نوشت، کردهای عراق خواهان یکی از وزارتخانه‌های خارجه یا دفاع یا کشور هستند که نشان دهنده بررسی‌های عمیق نیروهای کرد با هدف دستیابی به توافق برای تشکیل ائتلافی بزرگ پس از انتخابات است.

این روزنامه قطری به نقل از یک منبع سیاسی کرد نوشت، درخواست‌های کردها درباره منصب‌ها تنها به ریاست پارلمان محدود نمی‌شود، آنها درخواست خواهند کرد نماینده کردها اداره وزارتخانه‌های مهم مانند وزارت خارجه یا دفاع یا کشور را برعهده بگیرد.

این روزنامه نوشت، کردها در صورت مشارکت در دولت آتی، تضمین‌هایی خواهند خواست تا مشکل وزارت دارایی تکرار نشود که هوشیار زیباری، وزیر این وزارتخانه در سال ۲۰۱۶ برکنار شد و این وزارتخانه تا مدت‌ها خالی ماند.

همچنین این روزنامه قطری ۲۰ مارس سال میلادی جاری از اقدام جدید کردها پرده برداشته بود، مبنی بر اینکه آنها به جای پست ریاست جمهوری پست ریاست پارلمان آتی را درخواست خواهند کرد.

این درحالی است که سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق امروز وارد اربیل شد و قرار است با مسعود بارزانی، رئیس حزب اتحاد دموکرات کردستان و نیچروان بارزانی، نخست وزیر دولت اقلیم دیدار کند.

پیش‌بینی می‌شود در این دیدارها اوضاع سیاسی عراق و مشکلات میان بغداد و اربیل مورد بررسی قرار بگیرد.

جبوری در ورود خود به فرودگاه اربیل مورد استقبال جعفر ایمینکی، معاون رئیس پارلمان اقلیم کردستان و فواد حسین، رئیس دفتر نخست‌وزیر اقلیم قرار گرفت.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند