امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۰

شانس بالای اوربان در انتخابات مجارستان برای سومین دوره متوالی

به نظر می‌رسد که نخست وزیر مجارستان به رغم نارضایتی رای‌دهندگان، برای سومین دور متوالی نخست وزیری این کشور را بر عهده خواهد گرفت و در انتخابات یکشنبه آینده پیروز می‌شود.
شانس بالای اوربان در انتخابات مجارستان برای سومین دوره متوالی
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ - ۱۶:۲۳ |
کد خبر : ۵۲۸۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان و رهبر حزب "فیدس" در نظرسنجی‌های صورت گرفته پیش از برگزاری انتخابات این کشور، از نزدیک‌ترین رقیب خود از حزب راستگرای افراطی یوبیک ۲۰ تا ۳۰ درصد جلوتر است.

این آمار امید مخالفان اوربان را که از سال ۲۰۱۰ نخست وزیری مجارستان را در دست دارد، برای پیروزی نامزدی از حزبی دیگر در انتخابات هفته آینده کاهش می‌دهد.

سیستم انتخاباتی مجارستان که توسط حزب فیدس طراحی شده، در برابر احزاب اپوزیسیون این کشور از منافع این حزب حمایت می‌کند.

نظرسنجی‌ها همچنین بیانگر آن هستند که اکثر مردم مجارستان خواستار تغییراتی در دولت بوده و گروه‌های مدنی نیز درخواست یک رای‌گیری تاکتیکی سراسری را دارند که از پیروزی نامزد حزب فیدس جلوگیری کند.

آندراس بیرو-ناگی، تحلیلگر سیاسی به خبرگزاری فرانسه گفت، نارضایتی مردم از این روش رای‌گیری که در سال‌های اخیر صورت می‌گیرد، می‌تواند برای اوربان خطرناک باشد.

پیروزی حزب فیدس به رهبری اوربان همچنان از شانس بالایی برخوردار است و به نظر می‌رسد که این نخست وزیر با پیروزی دوباره در انتخابات نسبت به برنامه خود برای تبدیل مجارستان به کشوری "غیرلیبرال" مصمم‌تر شود.

این پیروزی همچنین می‌تواند اوربان را در خط مقدم شکاف عمیق میان اعضای غربی و شرقی اتحایه اروپا حفظ کند.

از زمان بحران مهاجرتی سال ۲۰۱۵، اوربان خود را به عنوان مدافع حاکمیت ملی و "اروپای مسیحی" نشان داده است.

موضع سرسختانه او علیه مهاجرت و هجوم لفظی او به "بروکرات‌های بروکسل" افراد زیادی را در اروپای مرکزی به طرفداران او تبدیل کرده است.

بروکسل در واکنش به مجارستان به خاطر عدم پیوستن این کشور به برنامه اسکان مجدد آوارگان اتحادیه اروپا از بوداپست شکایت کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند