امروز : چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰

گزارش اسرائیلی: نیروهای سوریه به مرزهای ما نزدیک‌ شده‌اند

در گزارش شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی اذعان شده است، نیروهای ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان آن حملات خود را علیه مخالفان مسلح در دامنه‌های جبل الشیخ افزایش داده‌اند.
گزارش اسرائیلی: نیروهای سوریه به مرزهای ما نزدیک‌ شده‌اند
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۱۰/۰۷ - ۰۸:۴۷ |
کد خبر : ۵۱۶۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، ابراهیم الجباوی از مسؤولان ارشد ارتش آزاد سوریه وابسته شورشیان سوری گفته بود: آنها (ارتش سوریه) به ما ۷۲ ساعت مهلت داده‌اند که یا تسلیم شویم یا به ادلب برویم و کسانی هم که می‌خواهند، بمانند باید به یک راه حل با دولت سوریه دست یابند.

طبق این گزارش اسرائیلی، شورشیان سوری اکنون در منطقه اطراف شهرک بیت جن در محاصره هستند. بیت جن آخرین مقر شورشیان در حومه جنوب غربی دمشق است.

طبق این گزارش اسرائیلی، حزب‌الله نابودی مقرهای شورشیان در منطقه را آغاز کرده و حمله این حزب از سه جهت انجام شده و نیروهای سوریه توانستند مناطق تحت کنترل شورشیان را به دو بخش تقسیم کنند.

در این گزارش آمده است، سناریوی نیروهای سوریه رسیدن به روستای دروزی "حضر" و اعمال فشار بر شورشیان محلی در شهر قنیطره است.

در این راستا شبکه دو تلویزیون اسرائیل به نقل از یک منبع اطلاعاتی اسرائیلی که نامش را فاش نکرد، گزارش داد: گزارش‌های رسیده از شورشیان را تایید می‌کنیم و معتقدیم نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه و حزب‌الله نقش مهمی در حملات اخیر ایفا کردند.

در پایان این گزارش آمده است، سیستم‌های امنیتی اسرائیل از مدت‌ها پیش نسبت به تمرکز نیروهای هم‌پیمان در سوریه و لبنان هشدار داده بودند و در ابتدای ماه جاری حملات این نیروها بیشتر شد که نگران کننده بود.

طبق این گزارش اسرائیلی، تل‌آویو تا این مرحله هیچ اقدامی برای دور کردن خطر در نظر نگرفته است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از مسؤولان مخالفان سوریه گزارش داد، مذاکرات با نظام سوریه به منظور خروج مخالفان مسلح از منطقه بیت جن به سمت مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح در جریان است.

این خبرگزاری به نقل از ابوکنعان، مسؤول یک گروه از مخالفان افزود: در حال حاضر مذاکرات درباره رفتن مخالفان مسلح و کسانی است که می‌خواهند با آنها بروند.

ابراهیم جباوی نیز گفت: گروه‌های مخالف در تلاش برای قانع کردن شبه نظامیان مخالف برای رفتن به سمت ادلب هستند و تاکنون توافقی در این زمینه حاصل نشده است.

منطقه اطراف بیت جن به دلیل نزدیکی‌اش به بلندی‌های جولان تحت اشغال رژیم صهیونیستی، از حساسیت بالایی برخوردار است.

رسانه جنگ سوریه روز سه‌شنبه گزارش داده بود، ارتش سوریه در پی تسلیم شدن افراد مسلح جبهه النصره عملیات نظامی خود را در محور مغر المیر - بیت جن در حومه دمشق متوقف کرد،‌ در حالی که نیروهای هم‌پیمان سوریه با خروج آنها به سمت ادلب موافقت کردند.

اخباری نیز روز چهار شنبه منتشر شد مبنی بر اینکه اتوبوس‌ها به منطقه بیت جن آمده‌اند تا افراد مسلح النصره را به ادلب ببرند.

ارتش سوریه توانست شورشیان جبهه النصره را در روستای مغر المیر در حومه دمشق به طور کامل محاصره کند. ارتش سوریه از طریق پیشروی در محور الطماثیات و الهنغارات در جبهه جنوبی مجرای رود الاعوج و بستن مسیر امدادی و محورهای رفت‌وآمد تروریست‌ها بین مزرعه بیت جن و مغر المیر به این مهم دست یافت.


منبع : ايسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند