امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴

حزب حاکم و رئیس جمهور تانزانیا در آستانه کسب پیروزی های انتخاباتی مجدد

جان ماگوفولی، رئیس جمهور تانزانیا و حزب حاکم متعلق به او در آستانه کسب یک پیروزی قاطع در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی امروز جمعه در این کشور هستند در حالی که مخالفان آنها کاملا این انتخابات را مردود دانسته و آن را همراه با تقلب نظیر پر کردن صندوق های رای دانسته اند.
حزب حاکم و رئیس جمهور تانزانیا در آستانه کسب پیروزی های انتخاباتی مجدد
جمعه | ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۲:۱۸ |
کد خبر : ۱۱۲۸۷ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماگوفولی تا کنون بر حسب نتایج شمارش آرای ۶۰ درصد از ۲۶۴ حوزه انتخابیه در انتخابات ریاست جمهوری تانزانیا تا کنون توانست اکثریت آرا را کسب کند در حالی که حزب وی موسوم به حزب Chama Cha Mapinduzi  (CCM) از تمامی ۲۰۰ کرسی پارلمانی که تا کنون نتایجشان اعلام شده همه به جز دو تا را کسب کرده است.

این پیروزی مسلم سبب تحکیم هر چه بیشتر قدرت این حزب که از زمان استقلال پیدا کردن تانزانیا در ۱۹۶۱ تا کنون در قدرت بوده می شود؛ حزبی که متهم است تحت رهبری ماگوفولی هر چه بیشتر به سمت استبداد می لغزد در حالی که این ریس جمهور تانزانیا به سرکوب مخالفان و آزادی بیان پرداخته است.

توندو لیسو، رقیب اصلی ماگوفولی از حزب مخالف Chadema روز پنجشنبه  نتایج برآمده از انتخابات تانزانیا را "نامشروع" دانسته و از حامیانش خواست رو به تظاهرات صلح آمیز بیاورند و از جامعه بین المللی خواست نتیجه انتخابات اخیر تانزانیا را به رسمیت نشناسند.

در تانزانیا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری قابل اعتراض نیست اما نتیجه انتخابات پارلمانی قابل اعتراض است.

سفارت آمریکا در این کشور در بیانیه ای اعلام داشت: بی نظمی ها و اختلافات بالای پیروزی سبب بروز تردید های جدی درباره اعتبار نتایج انتخابات تانزانیا و تعهد دولت آن به ارزشهای دموکراتیک می شود.

انتهای پیام

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید