امروز : شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۵

حزب ماکرون اکثریت مطلق خود در پارلمان را از دست داد

چند عضو جدا شده از حزب حاکم متعلق به رئیس جمهور فرانسه امروز (سه شنبه) اعلام کردند که یک بلوک پارلمانی جدید را در مجلس سفلای پارلمان این کشور تشکیل داده‌اند و این باعث از بین رفتن اکثریت قاطعی امانوئل ماکرون و حزبش در این پارلمان شده است.
حزب ماکرون اکثریت مطلق خود در پارلمان را از دست داد
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۰۰:۴۸ |
کد خبر : ۱۰۳۵۹ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،‌ به نقل از خبرگزاری رویترز، این امر همچنین فشارها را بر حزب میانه‌روی متعلق به امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به منظور در پیش گرفتن سیاست‌های چپ‌گراتر افزایش داده است.

اعضای جدا شده از حزب ماکرون موسوم به حزب "جمهوری پیشرو" (LaREM) در پارلمان فراکسیون پارلمانی جدیدی موسوم به گروه "اکولوژی، دموکراسی، همبستگی" با حضور برخی چهره‌های سرشناس عرصه سیاست فرانسه از جمله دو سیاستمدار سابقا وفادار به ماکرون به نامهای "سدریک ویلانی" و "پائولا فورتزا" تشکیل دادند.

حزب ماکرون که بعد از پیروزی این بانکدار سابق در انتخابات ریاست جمهوری ماه مه ۲۰۱۷ شکل گرفت، در ماه‌های اخیر با جدایی چندین تن از اعضایش از جمله برخی نمایندگان ناراضی از سلطه سفت و سخت ماکرون بر تصمیم‌گیری‌های این حزب و سیاست‌های حامی تجارت او مواجه شده است.

وزیر خارجه فرانسه این اقدام را تاسف‌آورخواند و گفت که با این حال ماکرون و ادوار فیلیپ نخست‌وزیر همچنان بر حمایت متحدانی نظیر حزب میانه رو  MODEM حساب می‌کند

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید