امروز : چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس اقتصادی

ترامپ: انتصاب "سشنز" بزرگترین اشتباه من بود

رئیس جمهوری آمریکا در گفتگویی گفت، انتصاب "جف سشنز" به عنوان دادستان کل ایالات متحده بزرگترین اشتباهش بوده است.
ترامپ تجمعات در حمایت از استیضاحش را "کم جان، بی امید و بی روحیه" خواند

رئیس جمهور آمریکا در توئیتی تعداد شرکت‌کنندگان در تجمعات حمایت از استیضاح خود را به تمسخر گرفته و این تجمعات را "کم‌ جان" خواند.
مهمترین کار ما شکست دادن خطرناک‌ترین رئیس جمهوری تاریخ مدرن آمریکاست
برنی سندرز:

سناتور سندرز بار دیگر به رئیس جمهوری آمریکا انتقاد و وی را به تلاش برای تضمین انتخاب مجددش با وارد کردن کشور به اختلافات سیاسی، اقتصادی و نژادی متهم کرد.
توکایف به عنوان رئیس جمهور جدید قزاقستان سوگند یاد کرد

قاسم جومارت توکایف، رسما به عنوان رئیس جمهور جدید قزاقستان سوگند یاد کرد.
فراخوان فعالان قزاقستانی برای اعتراضات بیشتر به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری

فعالان ضد دولت قزاقستان از مردم خواستند که تظاهرات بیشتری علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری برگزار کنند.
میت رامنی از نامزدی ۲۰۲۰ ترامپ حمایت نمی‌کند

نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اطمینانی ندارد که دونالد ترامپ را در انتخابات ۲۰۲۰ تایید کند و ممکن است اصلا حامی هیچکدام از نامزدها نشود.
پایان غم‌انگیز دوران ریاست ترزا می

نخست‌وزیر و رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا رسما از ریاست حزب کنار رفت. او برای ایجاد اصلاحات اساسی در حزب و دولت آمد اما هیچ گونه موفقیتی کسب نکرد و با چشم گریان رفت.
روسیه: مایلیم بر انتخابات پارلمانی اوکراین نظارت کنیم

معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) تاکید کرد، مسکو به نظارت بر انتخابات سراسری اوکراین در تاریخ ۲۱ ژوئیه تمایل دارد و به دنبال کسب مجوز برای اعزام هیات ناظر به این انتخابات است.
استعفای رهبر راست‌میانه فرانسه به دنبال کسب نتایج ضعیف در انتخابات اروپا

رهبر اپوزیسیون راست‌میانه فرانسه موسوم به حزب "جمهوری‌خواهان" پس از کسب نتایج ضعیف در انتخابات پارلمان اروپایی از مقام ریاست این حزب کناره‌گیری می‌کند.
سن مناسب برای رئیس‌جمهوری آمریکا چه سنی است؟

متوسط سن ۴۵ رئیس‌جمهوری که بر آمریکا در طول تاریخ این کشور حکومت کرده‌اند ۵۵ سال بوده است. جورج واشنگتن، اولین رئیس‌جمهوری آمریکا زمانی که اولین دوره ریاستش را در سال ۱۷۸۹ شروع کرد، ۵۷ سال داشت این درحالی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی دوره ریاست‌جمهوری‌اش را در سن ۷۰ سالگی شروع کرده است.
ترامپ ۲۸ خرداد نامزدی خود برای انتخابات ۲۰۲۰ را اعلام می‌کند

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که کاندیداتوری خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور رسماً در گردهم‌آیی ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) در فلوریدا اعلام می‌کند؛ این ایالات در پیروزی او در ۲۰۱۶ نقش کلیدی داشت.
مودی وزرای کابینه خود را اعلام کرد

نارندرا مودی که برای دومین بار موفق شد با پیروزی در انتخابات سمت نخست وزیری هندوستان را به دست بیاورد، وزرای کابینه خود را انتخاب کرده است.
ترامپ گفت روسیه به انتخاب او کمک کرد، بعد حرفش را پس گرفت!

دونالد ترامپ ساعتی پس از آنکه اذعان کرد روسیه به انتخاب او برای ریاست جمهوری کمک کرده است، در پیام توییتری دیگری منکر کمک روسیه شد.
"بریجیت بیرلین" صدراعظم اتریش شد

بریجیت بیرلین، حقوقدان سرشناس اتریش به عنوان اولین صدراعظم زن این کشور انتخاب شده است.
مخالفت اپوزیسیون سودان با انتخابات زودهنگام در مقابل اصرار شورای نظامی بر این گزینه

ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر در سودان اعتصاب دو روز گذشته را تا ۹۰ درصد موفقیت‌آمیز و نشان دهنده اطمینان آشکار جامعه سودان به خود دانستند. در مقابل یکی از اعضای شورای نظامی انتقالی با هشدار نسبت به وخامت اوضاع در کشور تاکید کرد، ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر نماینده همه سودانی‌ها نیستند.
نامزد خونتای تایلند رئیس پارلمان شد

یک نامزد مورد حمایت ارتش تایلند با اکثریت آراء به عنوان رئیس پارلمان این کشور انتخاب شد تا سلطه ارتش در دولت آتی، پنج سال پس از کودتا، دوچندان شود.