امروز : دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۹

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس اقتصادی

انتخابات دفاتر مسافرتی یزد برگزار شد

انتخابات جامعه دفاتر خدمات مسافرتی شب گذشته در محل هتل لاله یزد برگزار و اعضای هیات مدیره مشخص شدند.
سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد
با حکم خاندوزی

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی سعید محمد را به سمت دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب کرد.
اعضای کمیته تعیین مدیران‌عامل بانک‌ها منصوب شدند

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی اعضای کمیته انتصابات بانکی وزارت امور اقتصادی و دارایی را منصوب کرد.
وزیر اقتصاد: رئیس بانک مرکزی هفته‌های آینده معرفی می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره اعلام گزینه ریاست بانک مرکزی گفت: گفت‌وگوهایی در این ارتباط انجام شده و نتیجه آن، در هفته‌های آینده اعلام خواهد شد.
کیانپور در هفته دولت خبر داد:  برگزاری 80000 ساعت – نفر آموزش‎های تخصصی ضمن خدمت، عامل توسعه و تعالی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شده است

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک اظهار داشت: برگزاری 80 هزار ساعت – نفر آموزش در یک سال گذشته و تاکید بر آموزش‌های ضمن خدمت موجب موفقیت و انگیزه همکاران و نیز عامل توسعه و تعالی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شده است.
اولین انتصاب در وزارت اقتصاد

با حکم وزیر اقتصاد، مهدی اسماعیلی مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی وزارت امور اقتصادی و دارایی شد.
با حکم رئیس جمهور؛ مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه شد

رئیس جمهور با صدور حکمی سید مسعود میرکاظمی را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب کرد.
ثبت نام وام اجاره از ساعت ۱۲ ظهر فردا

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد ثبت نام وام کمک ودیعه مسکن از ساعت ۱۲ فردا چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه در سامانه اقدام ملی مسکن آغاز می‌شود.
بانک‌ها تا آخر آبان تسهیلات کرونایی می‌دهند

بانک مرکزی مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا درخصوص مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب‌وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا به بانک‌ها ابلاغ کرد که طبق آن بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف به پرداخت تسهیلات کرونایی اعم از تسهیلات جدید یا تسهیلات مراحل قبل تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ هستند.
کدام وعده انتخاباتی اقتصاد ایران را نجات می دهد؟

رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید، بنیان اقتصاد ایران نیاز به اصلاحات اساسی دارد و وعده‌های عوام گرایانه انتخاباتی نمی‌تواند در این حوزه راهگشا باشد.
22000 آزمایش فنی و مهندسی توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته به ثبت رسیده است

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در سال گذشته آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان با حضور در 97 درصد از پروژه‎های عمرانی استان ، نقش پر رنگی در ارتقاء کیفیت داشته باشد و توانسته انجام بیش از 22 هزار آزمایش فنی و مهندسی را به ثبت برساند.
مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد: 60000 هزار آزمایش در پروژه محور " پاتاوه"- " دهدشت" انجام شده است

علاءالدین حسانی حقیقی مدیر آزمایشگاه فنی ومکانیک خاک استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته موفق شد تنها بر روی یک پروژه در راه اصلی محور پاتاوه- دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد، بیش از 60 هزار آزمایش به ثبت برساند.
صدور خدمات فنی و مهندسی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به کشور افغانستان شتاب می‌گیرد

در دیدار نماینده ویژه مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در امور افغانستان و نمایندگان شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با معاون وزیر فواید عامه کشور افغانستان تسریع در صدور خدمات فنی و مهندسی و همچنین تاسیس مرکز تحققات در کشور افغانستان مورد تاکید قرار گرفت.
عبداللهی رئیس اتاق تعاون ماند

به دنبال برگزاری انتخابات هیات رئیسه اتاق تعاون ایران، بهمن عبداللهی به عنوان رئیس اتاق تعاون به مدت ۳ سال دیگر انتخاب شد.
احتمال لغو انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت
بازرس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور خبر داد:

بازرس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور از احتمال لغو انتخابات و مجامع ۲۰ اسفند شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت خبر داد.
جنت یلن نخستین وزیر زن دارایی و خزانه‌داری تاریخ آمریکا شد

با تایید مجلس سنا، جنت یلن، رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا به عنوان وزیر دارایی و خزانه‌داری کابینه جو بایدن تایید شد. او نخستین زن در تاریخ آمریکاست که سکان خزانه‌داری ایالات متحده و نبض دلار را در دست می‌گیرد.
چرا کاندیدای ریاست جمهوری باید با اقتصاد عجین باشد؟
یک فعال سیاسی اصلاح طلب مطرح کرد؛

سخنگوی حزب اسلامی کار گفت: دولت ها ۱۶ سال در بلاتکلیفی پاردایم اقتصادی قرار داشته اند. توجه ویژه نامزد دور آینده ریاست جمهوری به حوزه اشتغال و تولید و بویژه به موضوع اصلاح ساختار اقتصادی از مولفه های مهم است.