امروز : چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹

نامزد اپوزیسیون مجارستان از رقابت برای پست نخست‌وزیری کنار کشید

نامزد حزب سوسیالیست مجارستان که به دنبال نخست‌وزیری پس از انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ بود، کناره‌گیری کرد و یک "مافیای سیاسی" برای تضعیف احزاب چپگرا را که امید داشت از او حمایت کنند، متهم کرد.
نامزد اپوزیسیون مجارستان از رقابت برای پست نخست‌وزیری کنار کشید
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۲۱:۵۰ |
کد خبر : ۲۵۸۷ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،  از خبرگزاری رویترز، سوسیالیست‌های مجارستان برای سه دوره از دهه ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ میلادی قدرت را در مجارستان در دست داشتند و برای تشکیل ائتلافی چپگرا با هدف عزل ویکتور اوربان، نخست‌وزیر پوپولیست جناح چپ که انتظار می‌رود آوریل آتی برای سومین دوره پیاپی به عنوان نخست‌وزیر پیروز شود، تلاش کردند.

اما لاسزلو بوتکا (Laszlo Botka) که ژانویه به عنوان نامزد سوسیالیست‌ها انتخاب شد، می‌گوید احزاب اپوزیسیون همت کافی برای برکناری ویکتور اوربان از خود نشان نمی‌دهند. به گفته او حزب فیدسز اوربان به میان اپوزیسیون نفوذ کرده است.

بوتکا امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای گفت: من اشتباه کردم. نمی‌دانستم احزاب دموکراتیک تنها خواستار چند کرسی در پارلمان اوربان بودند و نه پیروزی در ۲۰۱۸... نمی‌دانم چطور مافیای سیاسی به اپوزیسیون دموکراتیک از جمله حزب خود من نفوذ کرده است.

این نامزد سابق انتخابات پارلمانی مجارستان، اخیرا به ده‌ها حزب پیشنهاد تشکیل ائتلاف انتخاباتی داده بود اما اکثر احزاب کوچک از جمله ائتلاف دموکراتیک به رهبری نخست‌وزیر سابق مجارستان با او مخالفت کردند.

 

 

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید