امروز : چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۶

آیا سازمان ملل راه را برای ورود سیف‌الاسلام قذافی به انتخابات باز می‌کند؟

در حالی که دادستان کل دادگاه کیفری بین‌المللی مجددا خواستار بازداشت سیف‌الاسلام قذافی و تحویل او به دادگاه کیفری به اتهام ارتکاب جنایات جنگی شد، سازمان ملل گفته است، حامیان قذافی می‌توانند در روند سیاسی شرکت کنند.
آیا سازمان ملل راه را برای ورود سیف‌الاسلام قذافی به انتخابات باز می‌کند؟
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ - ۲۲:۰۳ |
کد خبر : ۲۵۶۹ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش ÷ایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت ارم نیوز، منابع عالی‌رتبه لیبیایی اعلام کردند که سازمان ملل در حال بررسی‌های جدی درخصوص اتهامات وارده علیه سیف‌الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی از سوی دادگاه کیفری بین‌المللی با هدف مشارکت دادن وی در روند سیاسی است.

این منابع پیش‌بینی کردند که لغو اتهامات وارده علیه سیف‌الاسلام قذافی در دوره آتی مقدمه‌ای برای شرکت وی در گفت‌وگوی سیاسی و شرکت در انتخاباتی است که سال آینده میلادی برگزار خواهد شد.

غسان سلامه، فرستاده سازمان ملل به لیبی پیشتر اعلام کرده بود که سیف‌الاسلام قذافی می‌تواند جزئی از توافق سیاسی لیبی باشد.

سلامه در گفت‌وگوی تلویزیونی اخیر خود تاکید کرده بود: حامیان نظام قذافی می‌توانند در روند سیاسی و انتخابات آینده شرکت کنند و باید همگان اجازه شرکت در انتخابات را داشته باشند و ما نمی‌خواهیم توافق سیاسی ملک شخصی فردی خاص باشد. توافق سیاسی می‌تواند شامل حامیان نظام قذافی باشد که در دفترم از آنها استقبال کردم.

اما دادستانی کل دادگاه کیفری بین‌المللی بار دیگر خواستار بازداشت سیف‌الاسلام قذافی و تحویل وی به دادگاه به اتهام ارتکاب  جنایات جنگی شده است.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند