امروز : چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶

آمادگی کمیسیون انتخابات کردستان عراق برای برگزاری همه‌پرسی استقلال در موعد مقرر

کمیسیون عالی انتخابات اقلیم کردستان عراق آمادگی خود را برای برگزاری همه‌پرسی استقلال، انتخابات ریاست اقلیم و پارلمان در زمان مقرر اعلام کرد.
آمادگی کمیسیون انتخابات کردستان عراق برای برگزاری همه‌پرسی استقلال در موعد مقرر
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۱:۳۴ |
کد خبر : ۲۳۶۸ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،  به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، شیروان زراری، سخنگوی کمیسیون عالی انتخابات در اقلیم کردستان عراق پس از نشستی در شهر اربیل در کنفرانسی مطبوعاتی بر آمادگی این کمیسیون برای برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم، انتخابات پنجمین دوره پارلمان و انتخابات ریاست اقلیم در تاریخ تعیین شده تاکید کرد.

زراری گفت: کارهای مقدماتی و آمادگی‌ها صورت گرفته و ما با سرعت در حال تدارک مقدمات لجستیکی لازم برای برگزاری انتخابات هستیم.

سخنگوی کمیسیون عالی انتخابات اربیل تاکید کرد: ساکنان مناطق مورد اختلاف در کرکوک و نینوا می‌توانند در این همه‌پرسی شرکت کرده و رای دهند.

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق پیشتر با انتشار نامه رسمی، اول نوامبر سال جاری میلادی را تاریخ برگزاری انتخابات ریاست اقلیم و انتخابات پارلمانی و بیست و پنجم سپتامبر آتی را تاریخ برگزاری همه‌پرسی استقلال اربیل از عراق تعیین کرد.

این همه‌پرسی غیرالزام‌آور بوده و نظر ساکنان سه استان اربیل، سلیمانیه و دهوک و دیگر مناطق مورد اختلاف را درباره جدایی از عراق می‌سنجد.

آمریکا و دیگر کشورهای غربی از این نگران هستند که همه‌پرسی مذکور موجب انحراف از اولویت‌های فوری جون نابودی داعش و ایجاد ثبات در منطقه شود، کشورهای بزرگ منطقه مانند ایران و ترکیه نیز با این همه‌پرسی مخالفند.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند