امروز : دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۵

دستیابی فراکسیون اعراب به ۱۰ کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی

نتایج رسمی امروز (چهارشنبه) نشان داد، احزاب عرب شرکت‌کننده در انتخابات کنست (پارلمانی رژیم صهیونیستی) موفق شده‌اند که ۱۰ کرسی را به خود اختصاص دهند.
دستیابی فراکسیون اعراب به ۱۰ کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۳:۱۱ |
کد خبر : ۷۲۹۷ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، شبکه روسیا الیوم در گزارشی درباره نتایج انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با شمارش ۹۷ درصد آرای صندوق‌های رأی، احزاب عرب شرکت‌کننده در این انتخابات موفق شدند تا ۱۰ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی در پارلمان این رژیم را به دست بیاورند.

تعداد کرسی‌هایی که لیست جبهه دموکراتیک صلح و برابری (حداش) و جنبش عربی تغییر (به رهبری ایمن عوده و احمد الطیبی) با هم به دست آورده‌اند شش کرسی است در حالی که لیست عربی یکپارچه و جمعیت ملی دموکرات (به رهبری عباس منصور) چهار کرسی را به دست آورده‌اند و این بدان معنی است که فراکسیون اعراب سه کرسی خود را در مقایسه با انتخابات قبلی در کنست از دست داده است.

میزان مشارکت اعراب در این رای‌گیری تنها به ۵۰ درصد رسید و این یک کاهش شدید را در مقایسه با انتخابات ۲۰۱۵ نشان می‌دهد.

روسیا الیوم در ادامه گزارش خود با اشاره به وضعیت دیگر احزاب نیز، آورده است: حزب راست جدید به رهبری نفتالی بنت و آیلت شاکید با سقوط قابل ملاحظه‌ای مواجه شده‌اند، چرا که نتایج آرای آنها به حد نصاب نرسیده است.

در ادامه این گزارش آمده است: حزب کارگر اسرائیل به رهبری آوی گابی نیز در حال حاضر در سخت‌ترین شرایط ممکن از زمان تأسیس اسرائیل قرار دارد، طوری که تا بدین لحظه شش کرسی را به دست‌ آورده است.

این درحالی است که حزب کارگر از احزاب تشکیل دهنده دولت اسرائیل به شمار می‌رود.

شمارش ۹۷ درصد آرا نشان می‌دهد که حزب لیکود و سایر احزاب جناح راستی متحد با بنیامین نتانیاهو، ۶۵ کرسی در پارلمان ۱۲۰ کرسی رژیم صهیونیستی را به دست آورده‌اند و درحال حاضر پیشتاز انتخابات کنست هستند.

ائتلاف میانه روی "آبی و سفید" به ریاست بنی گانتس نیز ۳۵ کرسی کسب کرده است.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی نیز کمربند امنیتی ایجاد شده در اطراف کرانه باختری را در پی پایان انتخابات برداشته است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید