امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴

استقبال رسانه‌های چینی از نتیجه انتخابات اخیر تایوان

یک رسانه دولتی چین در پی شکست حزب حاکم حامی استقلال تایوان در انتخابات محلی اخیر این کشور، فشارها بر رئیس‌جمهور تایوان را شدت بخشیده و اعلام کرد پکن به دنبال همکاری با مقام‌های منتخب جدید تایوان است.
استقبال رسانه‌های چینی از نتیجه انتخابات اخیر تایوان
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۲:۲۰ |
کد خبر : ۶۴۵۱ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، تسای اینگ ون، رئیس‌جمهور تایوان روز شنبه بعد از آنکه حزب وی یعنی حزب دموکراتیک مترقی در انتخابات شهرداری‌های تایوان چندین شهر مهم را به رقیبش حزب کمین تانگ واگذار کرد، استعفایش را از رهبری حزب خود اعلام کرد.

حزب دموکراتیک مترقی بعد از این انتخابات تنها شش شهر را در کنترل خود داشته و رقیبش یعنی حزب کمین تانگ 15 شهر را در اختیار دارد.

هان کوویو، شهردار منتخب جدید شهر کائوسیونگ در جنوب تایوان از حزب کمین تانگ که تبدیل به سرشناس‌ترین کاندیدای پیروز این حزب در این انتخابات شده، گفت، قصد دارد در را به روی ارتباط با چین باز کند.

از زمانی که دولت تسای اینگ ون در سال 2016 در تایوان روی کار آمده پکن از تعامل با این دولت سر باز زده و وی را به تلاش برای کسب استقلال رسمی برای تایوان متهم کرده است در حالی که این موضوع یک خط قرمز برای چین محسوب می‌شود.

تسای اینگ ون گفته که خواهان حس وضعیت موجود با چین است اما از امنیت و دموکراسی تایوان دفاع خواهد کرد.

روزنامه رسمی چاینا دیلی چین در سرمقاله خود نوشت: تسای اینگ ون موضع مبتنی بر همکاری پکن را نادیده گرفت و روابط ما را وارد بن‌بست کرد و موضع جدایی طلبانه وی بود که سبب از دست دادن حمایت مردم این جزیره از حزبش شد.

در ادامه این سرمقاله آمده است: همکاری و ارتباط بین دو طرف و میان دولت‌های محلی در نتیجه این انتخابات تقویت خواهد شد و این سبب پیدایش فرصت‌های بیشتر و کمک به عمیق‌تر شدن تفاهم دوجانبه می‌شود.

حزب کمین تانگ از زمانی که تسای اینگ ون به ریاست‌جمهوری رسید، چند بار هیات‌های نمایندگی به چین فرستاده و از سوی مقام‌های چینی مورد استقبال قرار گرفته و اکنون به احتمال زیاد ارتباطات دو طرف افزایش پیدا خواهد کرد.

یک مجله دولتی دیگر چین به نام گلوبال تایمز در سرمقاله خود نوشت: تفکر رادیکال حزب دموکراتیک مترقی باعث انحراف آنها از مسیر شد.

در این مطلب تصریح شد: این حزب اکنون لازم است که روی این شکست خود بیندیشد و از موضعش درمورد روابط دو طرفه عقب‌نشینی کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید