امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵

اتحادیه اروپا اجرای نتایج انتخابات بوسنی را در نظر می‌گیرد

دو تن از رهبران ارشد اتحادیه اروپا اظهار کردند، مردم بوسنی و هرزگوین در انتخابات یکشنبه با آنان که در چالش‌های پیوستن به اتحادیه اروپا آنان را رهبری خواهند کرد، صحبت کردند.
اتحادیه اروپا اجرای نتایج انتخابات بوسنی را در نظر می‌گیرد
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۱۲:۴۳ |
کد خبر : ۶۲۲۶ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و یوهانس هان، کمیسیونر توسعه این اتحادیه در بیانیه‌ای مشترک اظهار کردند: از همه رهبران سیاسی انتظار داریم که در تشکیل قدرت در همه سطوح از طریق همکاری سازنده و به نفع شهروندان شرکت کنند.

این بیانیه ادامه می‌دهد، اجرای نتایج انتخابات در تصمیم‌گیری کمیسیون اروپا در خصوص بوسنی و اقدامتش برای پیوستن به اتحادیه اروپا در نظر گرفته خواهد شد.

این مقامات اتحادیه اروپا همچنین اظهار کردند، هنگامی که بوسنی و هرزگوین در سال 2016 برای عضویت در این اتحادیه اقدام کرد، الزاماتی را برای احترام به ارزش‌های اتحادیه اروپا و اجرای فوری تصمیمات و اصلاحاتی پذیرفت.

در این بیانیه آمده است: این حکم جدید می‌تواند فرصتی برای رهبران سیاسی باشد تا عزمی تازه برای اقدام در راستای اصلاحات در مسیری به سمت پیوستن به اتحادیه اروپا را نه تنها به این اتحادیه، بلکه در ابتدا به شهروندانشان نشان دهند.

ریاست جمهوری در بوسنی دارای سه عضو است که یکی از آن‌ها صرب، دیگری بوسنیایی و عضو دیگر آن کروات است که ریاست آن‌ها به طور چرخشی تغییر می‌کند.

در انتخابات بوسنی، میلوراد دودیک، از اتحاد سوسیال دموکرات‌های مستقل با کسب 53.8 درصد آرای شمارش شده کرسی صرب‌ها را به دست آورد و ژلیکو کومشیچ از جبهه دموکراتیک نیز برای سومین بار تصدی کرسی کروات‌ها را برعهده خواهد داشت. شفیک جفروویچ، نامزد حزب اقدام دموکراتیک نیز با 37.1 درصد آرا مدعی رهبری کرسی بوسنیایی‌های مسلمان است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید