امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۹

خونتای تایلند: انتخابات پارلمانی در ۲۰۱۹ برگزار می‌شود

معاون نخست‌وزیر تایلند امروز (چهارشنبه) در بحبوحه نگرانی منتقدان دولت و اپوزیسیون بانکوک اعلام کرد، تاخیری در برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۰۱۹ وجود نخواهد داشت.
خونتای تایلند: انتخابات پارلمانی در ۲۰۱۹ برگزار می‌شود
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۲۰:۰۹ |
کد خبر : ۶۱۸۱ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت نظامی تایلند که با کودتای نظامی ۲۰۱۴ روی کار آمد، به برگزاری انتخابات بین فوریه و مه سال آتی وعده داده است. پیش از آن هم بارها به بهانه ضرورت انجام اقدامات قانون اساسی و قانونگذاری لازم پیش از انتخابات، فرایند رای‌گیری را به تاخیر انداخته است.

پراویت وونگسوآن، معاون نخست‌وزیر تایلند به خبرنگاران گفت: خوب اگر سوال شما این است که آیا انتخابات به تاخیر خواهد افتاد، باید بگویم که این حرف دیگران است نه دولت. ما هنوز هم ۲۴ فوریه مد نظرمان است.

منتقدان دولت نظامی تایلند از جمله اجزاب اپوزیسیون تایلندی، آن را به تاخیر عامدانه با هدف تحکیم پایگاه قدرتش و تضمین نفوذش بر سیاست فراتر از انتخابات پارلمانی متهم می‌کنند. پرایوث چان-اوچا، نخست‌وزیر ۶۴ ساله تایلند که در زمان ریاست بر ارتش کودتا کرد، تاکید دارد که برای پسا انتخابات یک نقش دولتی برای خودش در نظر گرفته است و با این انتخابات باید یک دولت مدنی روی کار آید و بیش از چهار سال حاکمیت ارتش پایان یابد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید