امروز : شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۷

تهدید رئیس‌جمهور پرو برای منحل کردن کنگره

رئیس‌جمهور پرو هشدار داد که اگر قانونگذاران کشورش به علت مناقشه بر سر اصلاحات سیاسی و قضایی کابینه او را رد کنند، او کنگره را منحل خواهد کرد.
تهدید رئیس‌جمهور پرو برای منحل کردن کنگره
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۷ |
کد خبر : ۶۰۸۷ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مارتین ویزکارا، رییس جمهور پرو اصلاحاتی را در حوزه قضایی پس از وقوع رسوایی مالی دستگاه قضایی این کشور پیشنهاد داد.

وی که پس از استعفای پدرو پابلو کوچینسکی، رییس جمهور پپیشین در ماه مارس برسرکار آمد، اعلام کرد که این اصلاحات اجازه برخورد با فساد را داده و آینده کشور را براساس دموکراسی غیرقابل نقض تاسیس خواهد کرد.

براساس قانون اساسی پرو اگر کنگره برای دومین بار کابینه پیشنهادی  را رد کند، رئیس‌جمهور اختیار منحل کردن کنگره و فراخوان برای برگزاری انتخابات را دارد.

در حال حاضر کنگره کنونی یکبار کابینه پیشنهادی را رد کرده است.

چندی پیش یک شبکه تلویزیونی مکالمه تلفنی میان سالوادور ارسی، وزیر دادگستری و یک قاضی تحت بازجویی در ارتباط با فساد را منتشر کرد.

این مکالمه تلفنی بخشی از چندین مورد مکالمه ضبط شده قضات و نزدیکانشان است که توسط پلیس و به دستور یک قاضی به عنوان بخشی از رسیدگی به پرونده‌های کیفری ضبط شده است.

در این مکالمه‌ها، قضات به نظر می‌رسد به بحث درباره برنامه‌های مربوط به منافع تجاری، کمک به مجرمان محکوم و تضمین شغل‌ها برای دوستانشان می‌پردازند.

پس از انتشار این مکالمه تلفنی ویزکارا، وزیر دادگستری را اخراج کرد. یک قاضی دستگیر شده و دیگری ممنوع‌الخروج شده است. همگی این افراد اتهاماتشان را انکار می‌کنند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید