امروز : چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۸

تظاهرات مخالفان کرملین در روسیه همزمان با برگزاری انتخابات محلی

همزمان با برگزاری انتخابات منطقه‌ای در روسیه که انتظار می‌رود کاندیداهای وفادار به کرملین پیروز آن باشند. حامیان الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون این کشور که در زندان به سر می‌برد در اعتراض به افزایش سن بازنشستگی به خیابان‌ها آمدند.
تظاهرات مخالفان کرملین در روسیه همزمان با برگزاری انتخابات محلی
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۶:۴۶ |
کد خبر : ۶۰۴۹ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در انتخابات امروز در روسیه انتخابات مربوط به تعیین شهرداری مسکو بیش از همه اهمیت دارد در حالی که کاندیداهای سرشناس مخالف دولت، عمدتا به نفع شهردار فعلی مسکو یعنی سرگئی سابیانین از انتخابات کنار گذاشته شده‌اند.

در این انتخابات نیز همچون انتخابات ریاست جمهوری مارس گذشته در روسیه که ولادیمیر پوتین برنده آن بود، تمرکز صرف بر جذب رای‌دهندگان برای شرکت در انتخابات است.

مقام‌های مسکو اقدام به برگزاری چند فستیوال و نمایشگاه موادغذایی در حوزه‌های رای‌گیری به منظور تحریک به مشارکت بیشتر مردم در انتخابات و همچنین تقویت مشروعیت سابیانین به عنوان شهردار مسکو برای یک دور دیگر کرده‌اند.

با این حال آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه که مشغول گذراندن مجازات حبس یک ماهه در ارتباط با یک اعتراضات غیرقانونی قبلی است، تلاش کرده تا با فراخوان دادن برای تظاهرات علیه اصلاحات بازنشستگی این برنامه را به هم بزند.

تیم وابسته به ناوالنی در شبکه‌های اجتماعی بیانیه‌ای منتشر کرده و نوشتند: پوتین و دولتش ۱۸ سال است که از بودجه کشور دزدیده و این پول را در پروژه‌های بی‌معنا تلف کرده‌اند. حالا ظاهرا پول بودجه تمام شده و مجبور به دزدیدن از جیب بازنشسته‌ها هستند تا اموراتشان را بگذرانند.

رسانه‌های روسیه گزارش کردند که در آستانه این تظاهرات ده‌ها تن از حامیان مخالفان و سازمان دهندگان اعتراضات از سوی پلیس بازداشت شده‌اند.

مقام‌ها گفته‌اند که مجوزی برای تظاهرات صادر نکرده‌اند و معنی این حرف این است که شرکت کنندگان در این تظاهرات با خطر دستگیر شدن روبرو هستند.

روس‌ها در چندین منطقه این کشور امروز  برای تعیین فرمانداران، قانونگذاران محلی و مقام‌های دیگر در انتخابات شرکت می‌کنند.

در مسکو نیز انتظار می‌رود که سابیانین دوباره شهردار شود و در انتخابات حدود ۷۰ درصد آرا را به دست آورد در حالی که میزان حضور رای‌دهندگان در آن ۳۰ تا ۴۰ درصد برآورد می‌شود.

در انتخابات قبلی در پنج سال پیش ناوالنی کاندیدا بود و تقریبا سابیانین را مجبور به رقابت با او در دور دوم کرد.

این بار اما سابیانین با یکسری کاندیداهای سطح پایین از حزب کمونیستم، حزب ملی‌گرای LDPR و دو گروه دیگر رقابت می‌کند. در حالی که قوانین جدید مخالفان سرشناس تر را از حضور در این انتخابات منع کردند.

حامیان ناوالنی در بیش از 80 شهر این کشور از جمله مسکو و سن پترزبورگ به خیابان‌ها آمدند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند