امروز : پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۱

نخستین نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر مشخص شد

«ناصر بوضیاف» پسر «محمد بوضیاف » رئیس جمهوری اسبق الجزایر آمادگی خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است سال 2019 (1398) برگزار شود، اعلام کرد.
نخستین نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر مشخص شد
شنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ - ۱۵:۵۷ |
کد خبر : ۵۷۷۶ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، بوضیاف در مراسمی در مسیله ( واقع در 250 کیلومتری جنوب شرقی پایتخت ) به مناسبت سالگرد ترور پدرش و در جمع اعضای حزب در شرف تاسیس «الجزائر قبل کل شی» گفت، در انتخابات آینده ریاست جمهوری به عنوان نامزد آزاد شرکت می کند.
وی در ادامه گفت، کشور در خطر است و اکنون به فرزندان مخلص خود نیاز دارد و اگر مردم به او رای دهند، متعهد می شود تنها یک دوره در این پست باقی بماند و کشور را با بهره گیری از دانش، عدالت و استفاده از متخصصان اقتصادی به بهترین وجه ممکن اداره کند .
انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار است بهار آینده برگزار شود و با وجود فاصله زمانی زیاد با این رویداد مهم ، تنور آن از هم اکنون داغ شده است.
«عبدالعزیز بوتفلیقه» 81 ساله رئیس جمهوری کنونی که از سال 1999میلادی، قدرت را در دست دارد، هنوز در خصوص نامزدی در این انتخابات اعلام نظر نکرده است اما دو حزب بزرگ جبهه آزادیبهش ملی( FLN) و مجمع ملی دمکراتیک(RND ) الجزایر که بیشترین کرسی ها را در مجلس ( 261 کرسی از مجموع 462 کرسی) در اختیار دارند، اعلام کرده اند در صورت نامزدی بوتفلیقه از او حمایت می کنند و با چنین شرایطی بعید به نظر می رسد کسی توان رقابت با او و شانس پیروزی داشته باشد.
«احمد اویحیی » نخست وزیر الجزایر و رئیس حزب RND چند روز پیش اعلام کرد در صورت نامزدی بوتفلیقه از او حمایت می کند.
بوتفلیقه در داخل با مخالفانی نیز برای نامزدی مواجه است ، آن ها می گویند با توجه به بیماری بوتفلیقه و همچنین سنش نباید برای برای دور بعدی نامزد شود و این در حالی است که طرفداران بوتفلیقه امنیت کنونی الجزایر را پس از درگیری های سخت در دهه نود قرن گذشته که منجر به کشته شدن حدود 200 هزار نفر شد، مرهون تلاش ها و حکمت و طرح آشتی ملی او می دانند و می گویند کشور همچنان به او نیاز دارد و در شرایط کنونی کسی نمی تواند جای او را پر کند.
محمد بوضیاف 99 ساله در سال 1992میلادی (71) در شهر عنابه الجزایر ترور شد . او یکی از رهبران انقلاب الجزایر و چهارمین رئیس جمهوری این کشور بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید