امروز : پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۶

نخست‌وزیر جدید اسپانیا: انتخابات زودهنگام برگزار نمی‌شود

نخست وزیر جدید اسپانیا گفت که بعید است انتخابات زودهنگام برگزار شود و انتخابات بعدی سال 2020 و زمانی که دوره کنونی پایان می‌یابد، برگزار خواهد شد.
نخست‌وزیر جدید اسپانیا: انتخابات زودهنگام برگزار نمی‌شود
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۱:۰۹ |
کد خبر : ۵۷۱۲ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، پدرو سانچز، نخست‌وزیر جدید اسپانیا کنترل کمتر از یک چهارم کرسی‌های پارلمان را در اختیار دارد و انتظار داشت که درخواست برای برگزاری انتخابات در ماه آتی میلادی مطرح شود اما او اعلام کرد که بعید است درخواستی برای چنین مساله‌ای ارائه گردد.

سانچز در جریان گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی دولتی اسپانیا و در نخستین مصاحبه‌اش از زمان ایراد سوگند گفت: ترجیحم این است که تا پایان مدت زمامداری در این سمت بمانم و انتخابات بعدی 2020 برگزار شود.

وی همچنین روز دوشنبه اعلام کرد که به زودی با رئیس دولت منطقه کاتالونیا دیدار خواهد کرد.

در همین حال وی قرار است 23 ژوئن سال جاری میلادی برای گفت‌وگو با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه به این کشور برود و درباره مسائل مربوط به مهاجرت و اصلاحات ناحیه یورو با او به گفت‌وگو بپردازد.

این نخستین سفر خارجی رهبر سوسیالیست اسپانیا بعد از رسیدن به کرسی نخست‌وزیری محسوب خواهد شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که نخست وزیر جدید اسپانیا وعده داده که مقبره متعلق به ژنرال فرانچسکو فرانکو، دیکتاتور سابق اسپانیا را که در محلی مورد مناقشه قرار دارد، به جای دیگری منتقل کند.

وی گفته است که به دنبال این نبش قبر است و می‌خواهد محل مورد نظر را به بنای یادبودی برای یادآوری سازش و مصالحه تبدیل کند.

در جریان جنگ داخلی اسپانیا از سال 1936 تا 1939 بیش از 33 هزار تن کشته شدند که اجساد آنها در کنار این مقبره دفن شده است.

مقبره 150 متری ژنرال فرانکو از چندین مایل دورتر قابل مشاهده است و در "دره کشته‌ها" قرار دارد که نمادی از سازش ملی محسوب می‌شود.

خانواده قربانیان و فعالان سیاسی رنج دیده از دوران حکومت فرانکو کمپینی را علیه مقبره وی به راه انداخته‌اند چراکه می‌گویند از نیروی کار برای ساخت و ساز آن سوءاستفاده شده است.

در همین حال یک طومار علیه برنامه‌های سانچز به صورت آنلاین منتشر شد که بنیاد فرانچسکو فرانکو آن را یکشنبه برای عدم نبش قبر و تبدیل مقبره به یک بنای تاریخی برای سازش منتشر کرده است و در این طومار خواسته شده تا به کشته‌ها و فراد دفن شده در آن احترام گذاشته شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند