امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳

نخست وزیر منتخب: ارمنستان باید ظرف یکسال انتخابات پارلمانی برگزار کند

نخست وزیر منتخب ارمنستان تاکید کرد، ایروان باید ظرف یکسال انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار کند.
نخست وزیر منتخب: ارمنستان باید ظرف یکسال انتخابات پارلمانی برگزار کند
جمعه | ۱۳۹۷/۰۳/۱۸ - ۲۱:۴۱ |
کد خبر : ۵۶۲۰ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکول پاشینیان، رهبر اپوزیسیون ارمنستان که در انتخابات پارلمانی هشتم مه به عنوان نخست وزیر این کشور منتخب شد، پس از چندین هفته اعتراضات مردمی علیه فساد توانست انقلابی مسالمت آمیز را پیش ببرد.

پاشینیان پس از به قدرت رسیدن متحدان و حامیانش را به عنوان وزرای جدید تعیین کرد و با ارائه یک برنامه دولتی جدید که پنجشنبه در پارلمان ارمنستان به تایید رسید قصد دارد تا کشورش به سمت جلو هدایت کند.

پاشینیان گفت، ترکیب نیروهای سیاسی در پارلمان بیانگر واقعیت سیاسی کشورش نیست.

او تاکید کرد: یکسال زمان کافی است تا اطمینان حاصل شود که سیستم انتخاباتی عادلانه است و بعد از آن انتخابات پارلمانی جدید برگزار شود.

نخست وزیر منتخب در پارلمان ارمنستان گفت: برگزاری انتخابات پارلمانی ظرف یکسال به ما اجازه خواهد داد تا سیستم انتخاباتی را ارتقا داده و به احزاب سیاسی فرصت دهیم برای انتخابات آماده شوند.

نیکول پاشینیان در ادامه تاکید کرد که مبارزه با فساد یکی از اولویت‌های کابینه او خواهد بود. او افزود: می‌خواهم صادق باشم و بگویم که درگیر هیچ نوع توافق فاسدی نخواهم شد و هیچ‌گونه درآمد غیرقانونی، املاک یا سهام نخواهم داشت و همین را از تمام اعضای دولت و تمام مقام‌ها انتظار دارم.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند