امروز : چهارشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۲

پیروزی جوکانوویچ در انتخابات ریاست جمهوری مونته‌نگرو

به دنبال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشور کوچک مونته‌نگرو همانطور که پیش‌بینی می‌شد میلو جوکانوویچ، سیاستمدار سرشناس این کشور که شش دوره نخست وزیر بوده با اکثریت قاطع آرا به قدرت رسید.
پیروزی جوکانوویچ در انتخابات ریاست جمهوری مونته‌نگرو
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۲۱:۳۸ |
کد خبر : ۵۳۵۰ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جوکانوویچ که در سال ۲۰۱۶ مونته‌نگرو را به استقلال از صربستان رساند و سال گذشته نیز این کشور را وارد ناتو کرد، گفت: این یک پیروزی برای آینده اروپایی مونته‌نگرو محسوب می‌شود.

جوکانوویچ در حالی به دنبال پیوستن مونته‌نگرو به اتحادیه اروپا است که بخش قابل توجهی از مردم این کشور متمایل به روسیه هستند.

حزب سوسیال دموکرات او بعد از آن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد که دور اول این انتخابات برگزار شده و همچنین رقیب اصلی او شکستش را قبول کرد.

میلوس نیکولیچ، رهبر حزب سوسیال دموکرات مونته‌نگرو به خبرنگاران در مقر این حزب گفت: جوکانوویچ اکنون رئیس‌جمهور جدید مونته‌نگرو است و دیگر دور دوم انتخابات نیز نخواهیم داشت.

یک سازمان غیردولتی مستقل به نام "مرکز نظارت" اعلام کرد: جوکانوویچ توانسته تقریبا ۵۴ درصد آرا را بعد از شمارش دو سوم کل آرا کسب کند.

در عین حال این مرکز گفت: رقیب اصلی جوکانوویچ یعنی ملادن بوجانیچ توانسته ۳۴.۱ درصد آرا را به دست ‌آورد.

بوجانیچ فورا شکستش در انتخابات را پذیرفته و گفت: مونته‌نگرو چیزی را که می‌خواسته انتخاب کرده است.

جوکانوویچ که بالغ بر ۲۵ سال است که بر سیاست مونته‌نگرو مسلط بوده اکتبر ۲۰۱۶ از نخست وزیری استعفا کرد و ماه گذشته میلادی هم اعلام کرد که قصد بازگشت به سیاست را دارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند