امروز : چهارشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۴

انتخابات پارلمانی مجارستان؛ احتمال پیروزی اوربان بالاست

مجارستانی‌ها امروز یکشنبه برای شرکت در انتخابات پارلمانی به پای صندوق‌های رای می‌روند و انتظار می‌رود "ویکتور اوربان" ناسیونالیست برای بار سوم رهبری این کشور اروپای مرکزی را بر عهده بگیرد.
انتخابات پارلمانی مجارستان؛ احتمال پیروزی اوربان بالاست
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۰ |
کد خبر : ۵۲۹۹ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، پیروزی قدرتمندانه ویکتور اوربان، نخست‌وزیر کنونی مجارستان در انتخابات پارلمانی می‌تواند مواضع سرسختانه او علیه مهاجران را تقویت کند و به قدرت گرفتن ائتلاف اروپای مرکزی علیه سیاست‌های مهاجرتی اتحادیه اروپا منتهی شود.

اوربان در جریان کمپین انتخاباتی، خودش را ناجی فرهنگ مسیحی مجارستان علیه مهاجران مسلمان در اروپا معرفی کرد و تمام نظرسنجی‌ها از پیشتازی حزب فیدز او حکایت دارند. اوربان بیشترین دوره زمامداری پسا کمونیستی را دارد و شدیدا مخالف الحاق بیشتر با اتحادیه اروپاست.

علاوه بر این، پیروزی اوربان می‌تواند سایر ناسیونالیست‌های جناح راستگرا در اروپای مرکزی شامل لهستان و اتریش را تقویت کند و خطر ایجاد شکاف در اتحادیه اروپا با ۲۸ عضو به وجود آید. دولت اوربان با استفاده از دو پیروزی قاطع در ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ اقدام به حذف بازرسی و نظارت دموکراتیک، محدود کردن اختیارات دادگاه قانون اساسی، کنترل رسانه‌ها و انتصاب وفاداران در سمت‌های مهم کرده است و اتحادیه اروپا عملکرد مناسبی در پاسخ به آن نداشت.

نخست‌وزیر کنونی مجارستان جمعه در کمپین اختتامیه متعهد شد تا از کشورش در مقابل مهاجران مسلمان حفاظت کند. او گفت: مهاجران همانند زنگ‌زدگی می‌مانند که آهسته اما مطمئن مجارستان را در کنترل می‌گیرند.

براساس نتایج نظرسنجی موسسه تحقیقاتی زاوچ، حزب فیدز در میان رای‌دهندگان قطعی ۴۶ درصد حمایت دارد، در حالی که حزب راست افراطی سابق موسوم به جوبیک که خود را نیرویی میانه‌روتر نشان داده است، ۱۹ درصد حمایت دارد. سوسیالیست‌ها با کسب ۱۴ درصد در جایگاه سوم قرار دارند. برآورد می‌شود که مشارکت مردمی بین ۶۴ تا ۶۸ درصد باشد.

با این وجود، نظرسنجی‌ مذکور می‌تواند قابل استناد نباشد زیرا هنوز یک‌سوم از رای‌دهندگان تصمیمی نگرفتند و بسیاری از آنها تمایلات خود را پنهان می‌کنند. فیدز در سال ۲۰۱۴ توانست دو سوم اکثریت در پارلمان را با مجموع ۱۳۳ کرسی از ۱۹۹ کرسی به دست آورد. اما به دست آوردن این نتیجه اکنون کمی بعید به نظر می‌رسد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند