امروز : دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۴

انتخاب یک جدایی‌طلب بازداشتی برای رهبری کاتالونیا

پارلمان کاتالونیا اعلام کرد، قانونگذاران این منطقه یک رهبر جدایی‌طلب را که در حال حاضر در بازداشت است، برای کاندیدا شدن به عنوان رهبری این منطقه خودمختار اسپانیا پیشنهاد کرده‌اند.
انتخاب یک جدایی‌طلب بازداشتی برای رهبری کاتالونیا
سه شنبه | ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۰۴ |
کد خبر : ۵۲۳۵ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، راجر تورنت، رئیس پارلمان منطقه‌ای کاتالونیا به صورت رسمی "خوردی سانچر"، ۵۳ ساله را که از رهبران جدایی‌طلب بازداشتی این منطقه است، برای کاندیداتوری در انتخابات تعیین رهبری این منطقه پیشنهاد کرده است.

سانچز از زمان بازداشت به اتهام ایجاد آشوب در پی بحران استقلال کاتالونیا در سال گذشته میلادی، شانس کمی برای به دست گرفتن این سمت دارد.

نام این رهبر جدایی‌طلب بازداشتی پس از آن مطرح شد که کارلس پوجدمون، رهبر در تبعید و سابق این منطقه خودمختار که اکنون در بلژیک به سر می‌برد، اخیرا دست از تلاش برای به دست آوردن این سمت برداشت تا بن‌بست سیاسی در کاتالونیا پایان یابد.

در غیاب پوجدمون، پارلمان کاتالونیا اعلام کرد که سانچز ۵۳ کاندیدایی است که حمایت اکثریت را دارد.

سانچز رئیس سابق مجمع ملی کاتالونیا بود.

تلاش جدایی‌طلبان کاتالونیا برای جدایی از اسپانیا در سال گذشته میلادی باعث بروز بحران سیاسی در این منطقه ثروتمند شده است.

دولت مادرید در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷ و پس از آنکه پارلمان کاتالونیا به صورت یکجانبه اعلام استقلال کرد، کنترل مستقیم این منطقه را برعهده گرفت.

این کنترل کامل تا زمانیکه رهبر جدیدی برای این منطقه انتخاب شود، ادامه می‌یابد. مادرید قول داده تا با هرگونه تلاش در جهت جدایی از اسپانیا مقابله کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند