امروز : پنج شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۶

رهبر فارک نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری کلمبیا می‌شود

جنبش نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا موسوم به فارک، رودریگو لاندونو ، معروف به تیموچنکو را به عنوان نامزد این گروه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آتی این کشور آمریکای جنوبی معرفی کرد؛ اقدامی که باعث می‌شود فرمانده ارشد سابق در رأس حزب سیاسی فارک باقی بماند.
رهبر فارک نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری کلمبیا می‌شود
جمعه | ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۱:۱۲ |
کد خبر : ۲۷۰۰ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تیموچنکو در سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان رهبر گروه فارک انتخاب شد و یکی از چهره‌های کلیدی در روند صلح برای پایان دادن به طولانی‌ترین درگیری آمریکای لاتین بوده است.

تیموچنکو و خوان مانوئل سانتسوس، رئیس جمهور کلمبیا سال گذشته توافق صلحی را امضا کردند که بر  اساس آن شورشیان فارک توافق کردند تا در ازای بهبود شرایط در جوامع روستایی کلمبیا و تسهیل تبدیل این جنبش شورشی به یک حزب سیاسی سلاح‌های خود را زمین گذاشته و به جرایم جنگی خود اعتراف کند.

ایوان مارکوس یکی از رهبران سابق شورشیان فارک که مذاکره‌کننده ارشد در جریان مذاکرات صلح با دولت نیز بود، گفت: مردم عادی و آنهایی که رویای یک کشور جدید را دارند، نماینده خود را خواهند داشت.

نظرسنجی‌ها در داخل کلمبیا نشان می‌دهد که گروه فارک همچنان نامحبوب است اما اخیرا در یکی از نظرسنجی‌های صورت گرفته توسط پایگاه گالوپ آمده است که جنگجویان سابق از محبوبیت بیشتری نسبت به احزاب سیاسی سنتی کلمبیا برخوردارند.

رهبران گروه فارک امیدوارند مردم کلمبیا را در این کشور بسیج کنند. بر اساس توافق صلح صورت گرفته ۱۰ کرسی برای این جنگجویان سابق در کنگره کلمبیا تضمین شده و نامزدهای این کرسی‌ها روز چهارشنبه اعلام شده‌اند.

ایملدا دازا کوتز که گروه فارک وی را برای  معاون رئیس‌جمهوری نامزد می‌کند، گفت: ایده حزب این است که مدل اقتصادی کلمبیا را تغییر ندهد بلکه آن را بهبود بخشد. ما خواستار مدلی هستیم که جامع‌تر و انسانی‌تر باشد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید