امروز : پنج شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵

خیز والی بلخ برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آتی افغانستان

والی بلخ ضمن محکوم کردن رهبران دولت افغانستان و متهم کردن آنها به سوء مدیریت اعلام کرد، درباره نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور فکر می‌کند.
خیز والی بلخ برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آتی افغانستان
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۰۹ - ۰۰:۱۶ |
کد خبر : ۲۶۸۷ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری طلوع، عطا محمد نور، والی ولایت بلخ ضمن محکوم کردن رهبران دولت وحدت ملی گفت: این رهبران در حفظ امنیت سهل‌انگاری می‌کنند و افزایش شدید تلفات در بین سربازان مایه ننگ و خجالت برای دولت است.

وی افزود: فساد به طور گسترده در دولت وجود دارد و این پدیده باید از بین برود. هر وزارتخانه صدها قرارداد دارد و هر قرارداد شامل پرونده‌های بسیار قطوری است. چطور یک شخص می‌تواند رئیس‌جمهور باشد و به طور همزمان نیز به این اوراق رسیدگی کند.

عطا محمد نور در ادامه گفت: من نمی‌خواهم در راس یک وزارتخانه قرار بگیرم. پیشتر به من یک پست وزارتی پیشنهاد شد اما نپذیرفتم. اگر تصمیم بگیریم خودم را نامزد انتخابات ریاست جمهوری خواهم کرد.

وی افزود: وضعیت کنونی بدتر از وضعیت زمان حکومت طالبان است و رهبران دولت قادر نیستند به این وضعیت رسیدگی کنند. به خاطر سوء‌مدیریت رهبران دولت وحدت ملی، افغانستان به یک پایگاه امن برای شورشیان تبدیل شده است.

این مقام ادامه داد: به خاطر نبود ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس‌جمهور، داعش و طالبان در بخش‌هایی از ایالت جوزجان قدرت گرفته‌اند. ژنرال دوستم باید به مبارزه با این گروه‌ها برگردد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند