امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲

در لحظه

آخرین اخبار

اخبار ویژه

مردم شیلی امروز پای صندوق‌های رای می‌روند

مردم شیلی امروز (یکشنبه) برای انتخاب اینکه کشورشان به دست راست‌ها بیفتد یا همچنان در دست چپ‌های میانه باشد، پای صندوق‌های رای می‌روند تا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.
 نگاه انتخاباتی اردوغان به اقتصاد

رجب طیب اردوغان پیامی‌ مهم را در جریان دیدار با معاونان حزب عدالت و توسعه القا کرد. اردوغان سال 2017 را سال تغییر خوانده است زمانی که انتخابات درآن برگزار می‌شود. سخنان اردوغان هرگونه سناریوی انتخابات زودهنگام در جولای 2018 را از بین برد.
رهبر فارک نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری کلمبیا می‌شود

جنبش نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا موسوم به فارک، رودریگو لاندونو ، معروف به تیموچنکو را به عنوان نامزد این گروه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آتی این کشور آمریکای جنوبی معرفی کرد؛ اقدامی که باعث می‌شود فرمانده ارشد سابق در رأس حزب سیاسی فارک باقی بماند.
خیز والی بلخ برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آتی افغانستان

والی بلخ ضمن محکوم کردن رهبران دولت افغانستان و متهم کردن آنها به سوء مدیریت اعلام کرد، درباره نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور فکر می‌کند.
اردوغان: انتخابات زودهنگامی در کار نیست

رئیس‌جمهور ترکیه ضمن رد شایعات درخصوص برگزاری انتخابات زودهنگام، از رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه به خاطر اظهاراتش درباره استعفای اخیر شهرداران حزب حاکم عدالت و توسعه انتقاد کرد.
حزب بوتفلیقه: ارتش رئیس‌جمهور آینده را انتخاب نمی‌کند

در حالی امروز کمپین انتخابات شورای شهر و شورای استانی الجزایر که قرار است ۲۳ نوامبر برگزار شود، آغاز شده که رئیس حزب اکثریت در پارلمان این کشور گفت: رئیس‌جمهور این کشور مداخله ارتش در سیاست را نمی‌پذیرد و اجازه نخواهد داد که ارتش وی را برای دوره جدید کاندیدا کند.
منطقه کردنشین عراق پس از همه‌پرسی

«به سلیمانیه می‌روم، گوژه از دور پیداست، آخ که به بلندای این کوه، غم در دلم نشسته است.» از همان لحظه‌ای که در مرز باشماق – پنجوین، کنار راننده می‌نشینم، این ترانه در ذهنم می‌چرخد و می‌چرخد و رهایم نمی‌کند:«من از تو دور و تو از من دوری، ‌ای وای زهرا جان! خدا می‌داند به هم مجبوریم‌ ای وای زهرا جان!» هیچ چیز جز این ترانه نمی‌تواند حال مرا در این سفر وصف کند. از راننده پیر پنجوینی که یک چشم معیوب دارد و وقتی حرف می‌زند، باید سمت من برگردد، می‌پرسم «گوژه» دقیقاً کجای سلیمانیه است؟ می‌گوید بالای سر شهر، جایی که مام جلال را به خاک سپرده‌اند.
 پارلمان کاتالونیا به استقلال رای داد

پارلمان ایالت کاتالونیا در واکنش به لغو خودمختاری این ایالت توسط دولت مرکزی اسپانیا، از مادرید اعلام استقلال کرد.