امروز : جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۳

در لحظه

آخرین اخبار

اخبار ویژه

 وکیل سابق ترامپ از حزب‌ جمهوری‌خواه استعفا کرد
ضمن انتقاد از سیاست مهاجرتی ترامپ؛

منابع نزدیک به کمیته ملی جمهوری‌خواهان اعلام کردند: مایکل کوهن فرد مورد اعتماد و وکیل سابق رئیس جمهوری آمریکا از سمت خود به عنوان معاون رئیس امور مالی کمیته ملی جمهوری‌خواهان استعفا داد.
دادگاه فدرال عراق اصلاحیه سوم قانون انتخابات را تایید کرد

دادگاه فدرال عراق با تایید بازشماری دستی آراء، لغو نتایج انتخابات خارج، آوارگان و انتخابات خاص در اقلیم کردستان عراق را نادرست دانست.
اردوغان: در صورت دست نیافتن به اکثریت ائتلاف تشکیل می‌دهیم

رئیس جمهوری ترکیه در گفت‌وگویی اعلام کرد که حزب عدالت و توسعه می‌تواند در صورت دست نیافتن به اکثریت در انتخابات روز یکشنبه ائتلاف تشکیل دهد.
تیموشنکو در انتخابات ریاست‌جمهوری اوکراین کاندیدا می‌شود

یک چهره سرشناس و کهنه‌کار جناح مخالف اوکراین اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی این کشور شرکت می‌کند.
مشارکت بی‌سابقه ترک‌های خارج‌نشین در انتخابات ترکیه

رئیس کمیسیون عالی انتخابات ترکیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، شمار ترک‌هایی که در خارج در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی شرکت کردند، به رقم بی‌سابقه ۱.۴۹ میلیون تن رسید.
دادگاه فدرال عراق فردا درباره اعتراض‌ها به اصلاحیه قانون انتخابات رای می‌دهد

ائتلاف‌ها و فراکسیون‌های سیاسی پیروز و بازنده انتخابات پارلمانی عراق منتظر حکمی هستند که دادگاه فدرال این کشور فردا (پنج‌شنبه) درباره قانون تغییر یافته انتخابات صادر خواهد کرد. این دادگاه فردا جلسه‌ای برای بررسی و رسیدگی به شکایت فؤاد معصوم، رئیس جمهوری عراق، حزب دموکرات کردستان عراق و کمیسیون عالی و مستقل انتخابات این کشور در مورد اصلاحیه سوم قانون انتخابات پارلمانی که در ششم ژوئن جاری تصویب شد، برگزار می‌کند.
باغچلی: ترکیه بعد از انتخابات هم عملیات نظامی خود را ادامه می‌دهد

رهبر حزب جنبش ملی گرای ترکیه اعلام کرد، ارتش این کشور عملیات‌های نظامی خود را بعد از انتخابات زودهنگام نیز ادامه خواهد داد.
چالش یک حزب اسلام گرای ترکیه برای اردوغان در انتخابات

حزب اسلام گرای سعادت در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه با سه حزب اپوزیسیون دیگر ائتلاف ضد اردوغان تشکیل دادند. این در حالیست که رجب طیب اردوغان رهبر حزب حاکم و تمل کرم‌الله‌اوغلو رهبر حزب سعادت هر دو از یک ریشه مذهبی به صحنه سیاسی ترکیه آمده‌اند.
سخنرانی انتخاباتی دمیرتاش از زندان؛ "بخش ترسناک فیلم هنوز آغاز نشده است"

تلویزیون دولتی ترکیه، سخنرانی انتخاباتی صلاح‌الدین دمیرتاش را یک هفته مانده به انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری زودهنگام، از زندان پخش کرد.
نخست‌وزیر جدید اسپانیا: انتخابات زودهنگام برگزار نمی‌شود

نخست وزیر جدید اسپانیا گفت که بعید است انتخابات زودهنگام برگزار شود و انتخابات بعدی سال 2020 و زمانی که دوره کنونی پایان می‌یابد، برگزار خواهد شد.
مواجهه اردوغان با بزرگترین چالش خود در انتخابات ترکیه

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه با بزرگترین چالش خود در طول ۱۵ سال حضورش در قدرت در ترکیه مواجه است. او در حالی به دنبال پیروزی در برابر رقیب اپوزیسیون است که اقتصاد این کشور دچار مشکل شده است.
 رهبر سیک‌های افغانستان وارد پارلمان می‌شود
برای نخستین بار؛

"آوتار سینگ خالسا" در پارلمان آتی افغانستان نماینده اقلیت کوچک سیک و هندو خواهد شد و امید دارد به کل کشورش خدمت کند.