امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۰

رای عدم اعتماد در انتظار ترزا می

رهبر اپوزیسیون انگلیس پیشنهاد رای عدم اعتماد به دولت نخست وزیر این کشور را مطرح کرده که امروز (چهارشنبه) به رای گذاشته می‌شود.
رای عدم اعتماد در انتظار ترزا می
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۶ |
کد خبر : ۶۷۷۷ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری بی.بی.سی، جرمی کوربین، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس پس از آن این پیشنهاد را مطرح کرد که برنامه ترزا می، نخست وزیر بریتانیا برای خارج شدن از اتحادیه اروپا روز سه شنبه از سوی قانونگذاران این کشور رد شد.

رای عدم اعتماد این مساله را در بوته آزمون قرار می‌دهد که آیا اکثریت قانونگذاران انگلیس از این پیشنهاد حمایت می‌کنند که مجلس عوام به دولت ترزا می رای عدم اعتماد دهد یا خیر.

اگر اکثریت به دولت می رای عدم اعتماد دهند، دولت ۱۴ روز زمان دارد تا بار دیگر حمایت اکثریت را در پارلمان برای باقی ماندن در قدرت به دست بیاورد.

اگر دولت نتواند از رای عدم اعتماد جان سالم به در ببرد، انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود. به صورت معمول، انتخابات پنج تا شش هفته به طول می‌انجامد و ترزا می به عنوان نخست وزیر موقت در جریان کمپین انتخاباتی در قدرت می‌ماند.

رای عدم اعتماد به دولت ترزا می با رای عدم اعتمادی که در دسامبر ۲۰۱۸ با آن روبرو بود، کاملا متفاوت است‌؛ زمانیکه حزب محافظه کارش نقش وی را به عنوان رهبر حزب به چالش کشید. او از این رای عدم اعتماد جان سالم به در برد.

قوانین حاکم بر رای عدم اعتماد در دولت زمانی تغییر کرد که "قانون مدت معین پارلمان‌های انگلیس" در سال ۲۰۱۱ برای دشوار کردن سرنگونی یک دولت اجرا شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید