امروز : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۲

رئیس پارلمان طبرق نامزد انتخابات ریاست جمهوری لیبی شد

رئیس پارلمان طبرق(شرق لیبی) اوراق نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به مقر کمیساریای عالی انتخابات در بنغازی ارائه داد.
رئیس پارلمان طبرق نامزد انتخابات ریاست جمهوری لیبی شد
شنبه | ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۲:۲۵ |
کد خبر : ۱۳۵۱۱ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، سه روز پس اعلام کاندیداتوری عقیله صالح، رئیس پارلمان لیبی در انتخابات دسامبر آتی، وی امروز (شنبه) اوراق نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به مقر کمیساریای عالی انتخابات در بنغازی ارائه داد.

عقیله صالح پیشتر در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: از آنجایی که می‌توانم این مسؤولیت را برعهده بگیرم، کاندیداتوری خود را برای ریاست جمهوری اعلام کرده و بر احترام به قانون اساسی کشور و تضمین استقلال دستگاه قضایی کشور و حفظ وحدت و استقلال لیبی تاکید می‌کنم.

رئیس پارلمان لیبی اظهار کرد: برای ایجاد یک ساختار دموکرات که آزادی، عدالت و برابری را برای همه فراهم کند، تلاش می‌کنم و به دنبال متحد کردن نهادهای کشور و در اولویت قرار دادن منافع عالی کشور در مقایسه با هرگونه ملاحظه‌ای هستم.

صالح در ادامه گفت: رای‌گیری عمومی تنها عامل مشروعیت برای هر حاکمیتی است و انتخابات تنها راه خروج از دخالت‌های خارجی، جلوگیری از تقسیم کشور، اتحاد نهادها و برقراری آشتی ملی است.

پیش از این، خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش «ملی» لیبی و سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی که دادگاه بین‌المللی او را چهره تحت تعقیب قرار داده، کاندیداتوری خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در این کشور اعلام کردند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید