امروز : جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۴

معاون رئیس جمهوری فیلیپین نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ شد

"لنی روبردو"، معاون رئیس جمهوری فیلیپین امروز (پنج‌شنبه) از کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ این کشور خبر داد.
معاون رئیس جمهوری فیلیپین نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ شد
جمعه | ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۱:۱۰ |
کد خبر : ۱۳۳۰۴ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه الجزیره، لنی روبردور، معاون رئیس جمهوری فیلیپین امروز اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری مه ۲۰۲۲ میلادی نامزد شده است و یک مبارزه سیاسی دشوار را در یک نبرد پر جمعیت برای جانشینی رودریگو دوترته، رئیس جمهوری پوپولیست کنونی این کشور آغاز کرد.

روبردور امروز در جریان یک سخنرانی از آغاز به کار کمپین ریاست جمهوری‌اش خبر داد و گفت: من رسما نامزدی خودم را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ اعلام می‌کنم. من آماده مبارزه هستم و ما در کنار یکدیگر مبارزه خواهیم کرد.

وی افزود: چالشی که با آن مواجه هستیم برای همگان مشخص است. ما دروغ‌ها و سوء مدیریت‌ها را مشاهده کرده‌ایم. آنها پول و ماشین‌آلات دارند.

نامزدی روبردور پس از آن به یک فوریت تبدیل شد که "فردیناند مارکوس جونیور"، پسر فردیناند مارکوس، رئیس جمهوری سابق فیلیپین وارد این رقابت‌ها شد.  

روبردور ۵۶ ساله از سال ۲۰۱۶ میلادی که خودش و دوترته سوگند یاد کردند، در سمت معاونت رئیس جمهوری خدمت کرده است. اما روبردور درخصوص برخی مسائل با دوترته اختلاف نظر داشت و جنگ مرگبار وی با مواد مخدر را یک "شکست" قلمداد کرده که همین امر باعث خشم دوترته شده است.

در فیلیپین روسای جمهوری و معاونین روسای جمهوری به صورت مجزا انتخاب می‌شوند و معمولا نامزدها از احزاب رقیب برای این دو سمت انتخاب می‌شوند مثل دوترته و روبردور. آنها در دفتر ریاست جمهوری با یکدیگر کار می‌کنند اما اغلب در خصوص سیاست‌ها با یکدیگر اختلافات شدیدی دارند.

روبردور در سخنرانی امروز تلاش کرد بیش از پیش اختلاف خود با دوترته را نشان دهد و اعلام کرد: ما سیاست‌های قدیمی و پوسیده را شکست خواهیم داد. ما برای ایجاد تغییر تلاش خواهیم کرد تا قدرت را به مردم عادی فیلیپین بازگردانیم.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید