روزهای سخت در انتظار کارزار انتخاباتی ترامپ

ایسنا/خراسان رضوی یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل گفت: در صورت وخامت حال ترامپ حزب جمهوریخواه می‌تواند معاون او ماک پنس یا یک گزینه دیگر را برای شرکت در انتخابات معرفی کند اما بعید است که بتوانند در جلب آرای پایگاه ترامپ موفق باشند.
روزهای سخت در انتظار کارزار انتخاباتی ترامپ
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۵۸ |
کد خبر : ۱۱۲۴۵ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دکتر حسین اصغری ثانی اظهار کرد: در حال حاضر اطلاعات چندان موثقی در خصوص ابتلای ترامپ به کرونا وجود ندارد. برخی از رسانه‌ها اعلام کردند که ترامپ اصلا به این بیماری مبتلا نیست و هدف از انتشار این خبر، تحت تاثیر قرار دادن احساسات مردم و جلب حس ترحم آنان نسبت به رئیس جمهورشان بوده است.

وی با بیان اینکه برای تحلیل دقیق‌تر باید منتظر اخبار و وقایع چند روز آینده باشیم، عنوان کرد: اما تا همین جا، باید بگوییم که حتی اگر تیم ترامپ به این نتیجه رسیده باشند که باید از موضوع ابتلای او به کرونا بهره‌وری تبلیغاتی کنند، با توجه به اینکه او در چندین ماه گذشته خیلی کرونا را جدی نمی‌گرفت، حالا که خود مبتلا به این بیماری شده است، به ضرر او است.

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل ضمن اشاره به اینکه اگر حال ترامپ رو به وخامت برود در چنین شرایطی معاون رئیس جمهور اختیارات او را به عهده می‌گیرد، ادامه داد: همچنین در چنین شرایطی هم معاون رئیس جمهور و هم حتی فرد دیگری می‌تواند به عنوان گزینه‌ای دیگر از سوی حزب جمهوری‌ خواه معرفی شوند، اما در هر صورت چون شخص رئیس جمهور کنار رفته است، معاون او خیلی نمی‌تواند نسبت به جلب آراء پایگاه ترامپ موفق باشد. به عقیده من، آقای ترامپ روزهای سختی را در پیش دارد.

اصغری ثانی همچنین جو بایدن را پیروز مناظره انتخاباتی اخیر آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: آمریکا ساختار بسیار پیچیده‌ای دارد و ساختار و پایگاه رای دهندگان در این کشور نیز به همان میزان پیچیده است. ما در دور قبلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شاهد بودیم که بسیاری کلینتون را پیروز این انتخابات می‌دانستند اما در نهایت این ترامپ بود که به پیروزی رسید. لذا اصلا مشخص نیست که در انتخابات پیش روی این کشور چه اتفاقاتی بیفتد.

وی افزود: ما در مورد انتخابات آمریکا هر اطلاعاتی هم که داریم، اطلاعاتی است که از رسانه‌ها منتشر می‌شود و من فکر می‌کنم حداقل یک هفته دیگر باید برای به دست آوردن اطلاعات دقیق‌تر در این خصوص صبر کرد.

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل با تاکید بر اینکه با توجه به اتفاقات اخیر آمریکا، فضای این کشور به نفع ترامپ نیست، بیان کرد: اما برای اینکه ببینیم او در چنین شرایطی چه واکنشی نشان می‌دهد یا چه برگه برنده‌ای رو می‌کند، باید صبر کنیم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید