امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۲

پیروزی حزب نخست وزیر چک در انتخابات منطقه‌ای

حزب متعلق به نخست وزیر جمهوری چک در انتخابات منطقه‌ای اخیر این کشور که روز شنبه برگزار شد در ۱۰ منطقه از ۱۳ منطقه محل رقابت پیروز شده است؛ انتخاباتی که آن را به عنوان یک شاخص برای سنجش میزان حمایت مردمی از عملکرد این حزب در قبال مدیریت موج دوم شیوع کروناویروس جدید در آن به حساب می‌آورند.
پیروزی حزب نخست وزیر چک در انتخابات منطقه‌ای
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۵ |
کد خبر : ۱۱۲۳۷ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، در این انتخابات که مربوط به دولتهای محلی مناطق بود، تنها ۳۸ درصد از رای دهندگان واجد شرایط در پی جهش موارد ابتلای به کروناویروس جدید در سراسر این کشور، شرکت کردند. با این حال این میزان مشارکت حتی بالاتر از میزان ۳۴ درصدی مربوط به انتخابات منطقه‌ای قبلی در چهار سال پیش است.

همچنین در انتخابات روز شنبه جمهوری چک یک سوم از کرسی‌های مجلس سنای این کشور در معرض رقابت قرار گرفت و دور اول آن ۳۷ درصد رای دهندگان واجد شرایط شرکت کردند و دور نهایی آن نیز برای یک هفته بعد برنامه ریزی شد. آندری بابیش، نخست وزیر جمهوری چک اظهار کرد: من می‌خواهم از همه شهروندان کشورم تشکر کنم. این شگفت انگیز است که آنها نگران نشده و رای دادند.

حمایتها از حزب وی در نظرسنجی‌ها در پی بالا گرفتن انتقادها از او به خاطر اکراهش در بازگرداندن تدابیر سفت و سخت مربوط به مبارزه با همه گیری بیماری و همچنین دیگر تناقضات سیاسی عامل آسیب دیدن اعتماد عمومی کاهش یافت.

چند روز پیش دولت وی خواستار اجرای وضعیت اضطراری از تاریخ پنجم اکتبر و اعمال تدابیر محدودیت آمیزی همچون محدود کردن تجمعات و ممنوع ساختن نمایشهای موزیکال و اپراها با هدف مهار شیوع کروناویروس قبل از آن که این بیماری نظام سلامت آنجا را تحت فشار قرار دهد شد.

هزاران تن از رای دهندگان جمهوری چک از امکان رای دادن در پشت فرمان ماشین که چند روز پیش اجرا شد بهره بردند تا در انتخابات رای دهند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید