امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۵

پیشتازی ۵ درصدی بایدن مقابل ترامپ در نظرسنجی فاکس‌نیوز

نامزد دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در بین رای‌دهندگان احتمالی شرکت‌کننده در یکی از نظرسنجی‌های سراسری شبکه خبری فاکس نیوز با اختلاف پنج درصدی از رقیب جمهوری‌خواه خود پیشتاز است.
پیشتازی ۵ درصدی بایدن مقابل ترامپ در نظرسنجی فاکس‌نیوز
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۹ |
کد خبر : ۱۱۰۵۵ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری هیل، نخستین نظرسنجی شبکه فاکس نیوز از زمان برگزاری کنوانسیون ملی دموکرات‌ها و نخستین نظرسنجی این شبکه با مشارکت رای‌دهندگان احتمالی نشان داد که جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با کسب ۵۱ درصد آرا از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و رقیب جمهوری‌خواهش با ۴۶ درصد آرا پیشتاز است.

این نظرسنجی که روز یکشنبه منتشر شد، نشان داد که بایدن در بین زنان، ساکنین حومه شهرها، سالمندان، نسل هزاره، آمریکایی اسپانیایی‌ها و آمریکایی آفریقایی‌ها محبوب است، در حالی که ترامپ در بین رای‌دهندگان سفیدپوست، مردان، رای‌دهندگان روستایی، کاتولیک‌ها، نسل ایکس و کهنه‌سربازان محبوبیت دارد.

رای‌دهندگان در خصوص مساله نابرابری نژادی با اختلاف ۱۲ درصد، نحوه مدیریت ویروس کرونا با هشت درصد، خدمات درمانی با هشت درصد، نامزدهای دیوان عالی با هفت درصد و مهاجرت با هفت درصد بایدن را به ترامپ ترجیح می‌دهند. بایدن همچنین در خصوص مساله برقراری نظم و آرامش توسط پلیس و عدالت کیفری با اختلاف هفت درصد و در خصوص حفظ نظم و قانون با اختلاف دو درصد از ترامپ پیشتاز است.

تنها موضوعی که ترامپ در آن همچنان نسبت به بایدن پیشتاز است، موضوع اقتصاد است که در این زمینه اختلاف این دو نامزد پنج درصد است.

نظرسنجی در خصوص نگرانی‌های رای‌دهندگان نشان داد که ۸۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نسبت به بیکاری و ۸۳ درصد نسبت به پاندمی ویروس کرونا نگران هستند. گرچه ترامپ موضوع جرم و جنایت را به عنوان یکی از موضوعات کلیدی کمپین خود برای حمله به بایدن انتخاب کرده است اما ۶۴ درصد از رای‌دهندگان نسبت به این موضوع نگران هستند.  

در پاسخ به این که کدامیک از این دو نامزد از غمخواری و شفقت لازم برای خدمت به عنوان رئیس جمهور برخوردار است، ۶۲ درصد گفتند بایدن، در حالی که ۴۴ درصد گفتند ترامپ. ۵۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی هم گفتند بایدن از سلامت ذهنی و روانی لازم برای خدمت به عنوان رئیس جمهور برخوردار است، در حالی که ۴۷ درصد چنین نظری درباره ترامپ داشتند.  

گرچه اکثر شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از واکنش ترامپ به ویروس کرونا راضی نبودند، اما نظرات مثبت نسبت به نحوه مدیریت آمریکا در زمینه ویروس کرونا نسبت به ماه اوت کمی افزایش یافته است. ۱۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند ویروس کرونا در آمریکا "کاملا" تحت کنترل است، در حالی که این آمار ماه گذشته هفت درصد بود و ۱۹ درصد گفتند این ویروس در آمریکا "تقریبا" تحت کنترل است، در حالی که این آمار ماه گذشته ۱۲ درصد بود.

۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند ویروس کرونا در آمریکا "به هیچ وجه" تحت کنترل نیست، در حالی که این آمار در ماه اوت ۴۹ درصد بود. ۳۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی هم گفتند ویروس کرونا "تا حدودی" تحت کنترل است، در حالی که این آمار در ماه گذشته ۲۹ درصد بود.

نمونه آماری این نظرسنجی شامل ۱۱۹۱ رای‌دهنده احتمالی و ۱۳۱۱ رای‌دهنده ثبت‌نام شده بود. این نظرسنجی بین هفتم تا دهم سپتامبر انجام شد و درصد خطای آن ۲.۵ درصد برآورد شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید